Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ulici Dr. Tyrše a části Solní platí jednosměrka

Pelhřimov – Od dnešního dne řidiči projedou ulicí
Dr. Tyrše a částí ulice Solní v Pelhřimově pouze jedním směrem.

5.9.2016
SDÍLEJ:

V ulici Dr. Tyrše a části Solní platí jednosměrka.Foto: Ilustrační foto: Deník/archiv

Důvodem je plánované stěhování České pošty do nových prostor na Svatovítské náměstí, konkrétně do budovy bývalé Agrobanky. Pošta by v nových prostorách měla začít fungovat od října. „Z toho důvodu předpokládáme zvýšení provozu, ale i počtu chodců v této lokalitě. Pošta tento problém vůbec neřešila a ani řešit nehodlá, a tak se město rozhodlo udělat opatření pro odlehčení dopravy," vysvětlil starosta Pelhřimova František Kučera.

Zjednosměrnění ulice Dr. Tyrše a části ulice Solní v Pelhřimově schválili pelhřimovští zastupitelé na svém červnovém zasedání. Nové dopravní opatření představitelé města konzultovali 
s policií a s pelhřimovským odborem dopravy. Jednosměrný provoz bude přesně platit v úseku od křižovatky ulice Dr. Tyrše a ulice Dr. Kralerta. Konec bude před vjezdy na parkoviště za radnicí a parkovištěm u obchodního domu Galerie. To znamená, že na obě parkoviště bude umožněn obousměrný provoz. Město si 
od změny slibuje odlehčení provozu na křižovatce
u budoucí pošty, protože tam nebudou vyjíždět auta z ulice Dr. Tyrše.

V souvislosti se stěhováním pošty město přemýšlí 
i o další, budoucí změně 
v dopravě, a sice o kruhové křižovatce na Svatovítském náměstí. Mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová však podotkla, že bude záležet na zkušenostech, které nakonec změna sídla České pošty přinese.

Nedaleko náměstí se to-tiž nacházejí dvě na sebe navazující světelné křižovatky a už nyní se v místech tvoří kolony. „Kruhový objezd by mohl přinést plynulost dopravy, jako je tomu například v Pražské ulici," uvedla Knapová.

Autor: Aneta Slavíková

5.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení