Hlavní trasu závodu dlouhou 56 kilometr vyhrál nejúspěšnější český biker všech dob Jaroslav Kulhavý. Jinak zmíněnou hlavní trasu absolvovalo 196 závodníků a Hobby závodu, který měřil 28 kilometrů, se zúčastnilo celkem 253 cyklistů.
Letošní slavnosti města pak oficiálně svými vystoupeními zahájily děti z místní mateřské a základní školy. Hudební část akce pak odstartoval Ivan Mládek se svým Banjo Bandem.

Návštěvníci městského stadionu Vlasty Buriana, kde se akce uskutečnila, si také mohli zatančit a zazpívat s brněnskou skupinou Poletíme?, domácí kapelou Brutální Jahoda, punk-rockovou kapelou Jaksi-Taksi, pražským seskupením Covers For Lovers a revivalovou kapelou AC/DC Špejbl´s Helprs. Celé slavnosti pak po dechberoucím ohňostroji zakončila kapela Kabát revival, která své vystoupení okořenila pyroefekty.

Přibližně pět desítek pilotů radiově řízených modelů letadel se sešlo 30. června v Jiřicích na Pelhřimovsku na 10. ročníku celostátní akce, při níž mohli návštěvníci sledovat modely malých i obřích letadel na zemi i v akci ve vzduchu.
Jiřické letiště zaplnily desítky RC modelů

Poprvé se na sobotních kamenických slavnostech uskutečnilo také vyhlášení výsledků fotografické soutěže Dotkni se Kamenice a výtvarné soutěže Abeceda Kamenice, které probíhaly po celý školní rok. „Děti, které se zúčastnily této soutěže, se pokusily výtvarnými technikami anebo focením nějakým způsobem zdokumentovat nejenom nádherná místa v Kamenici nad Lipou s jejím okolí, ale vůbec, jak plyne život všech Kameničáků,“ popsal soutěž moderátor Martin Vaverka.

Během celého odpoledne se nejmenší návštěvníci mohli také vyřádit na různých zábavních aktivitách. „Letos se uskutečnil již 16. ročník slavností města Kamenice nad Lipou a 14. ročník zmíněného kamenického maratonu,“ informoval místostarosta města Jaromír Pařík.