Návštěvníkům nabídne obrazy a paličkovanou krajku Jany Topinkové – Medkové, rodačky z Chválkova, která v současné době žije v Chomutově.

Začátky její tvorby sahají do dob, kdy si příležitostně vyráběla dřevěné malované šperky, drhala nebo malovala dětem. Později se jí zalíbilo paličkování, absolvovala kurz a vytvořilařadu paličkovaných obrázků, límečků, vánočních a velikonočních ozdob.

„Stále častěji však tíhla k malování. Nejprve si vytvářela jednoduché obrázky a později s rozhodla, že se stane členkou chomutovského malířského společenství DUHA, kde získává nové malířské zkušenosti od  renomovaných místních umělců," uvedl vedoucí Městského muzea v Kamenici nad Lipou Petr Pech.

Tvorba Topinkové –  Medkové je různorodá, maluje olejem, akvarelem, uhlem i křídou. Obrazy tvoří podle nálad. Jednou jsou to zátiší, podruhé  architektura či krajinky a neváhá se pustit rovněž do portrétu nebo aktu.

„Z toho důvodu svou vůbec první veřejnou výstavu, která se koná v Kamenici nad Lipou, nazvala Hledání, protože stále není rozhodnuta, jaká oblast by se jí nejvíce líbila," vysvětlil Pech. Výstava na zámku potrvá až do 28. února.