Vše začíná brzy zrána v maskérně televizního studia, kam postupně přicházejí pozvaní i nezvaní hosté. Zapálená environmentalistka z korporátu, upovídaný homosexuál vtipkující o své orientaci, vědec, který rozumí víc rostlinám než současným lidem, moderátorka umně klouzající po povrchu, romský raper a umělá inteligence v podobě svůdné robotky Findy. To je nálož, která odpálí jindy rozespalý ranní pořad a vtáhne diváky do spirály událostí, nedorozumění a poznání. Inscenaci diváci uvidí v pelhřimovském Divadle Lubomíra Lipského.

„Tahle komedie je reakcí na situaci ve společnosti, v níž bychom všichni chtěli mít zaručenou rovnost a právo být, kým chceme. Ale zároveň se bojíme budoucnosti. Mladší generaci děsí, jestli planeta, kterou přebírají, bude vůbec k žití. Starší nerozumí, proč mají mladí tolik depresí a pohlaví, a všichni společně se zatajeným dechem sledujeme nástup umělé inteligence, která je, mírně řečeno, nevyzpytatelná,” přiblížil autor inscenace Jan Svěrák.

Téma životního prostředí ve hře rezonuje prostřednictvím postavy zapálené environmentalistky a kontrolorky Nikol, kterou ztvárňuje Anna Polívková. Představení se tak dotýká i problematiky greenwashingu. „Když se spojí dobrá vůle, zaslepenost, funkce a pocit důležitosti, tak vznikne Nikol Kindl. A protože s ní v mnoha bodech souhlasím, směji se i sama sobě. Já osobně věřím v polemiku a svobodu," uvedla herečka.

Termíny jarních představení

23. 5. Praha Braník

24. 5. Praha Braník

7. 6. Trnava

11. 6. Pelhřimov

13. 6. Praha Braník

19. 6. Ústí nad Labem