Ten přibližuje, z čeho má ve městě radost, i to, z čeho má zatím trochu obavy a pozadu nezůstane ani otázka týkající se zdražování poplatků za psa. Starosta jasně říká: „Letos se budeme více soustředit na získávání dotací, kde jsme dobře začali, ale jeden rok na přípravu je málo,“ zdůraznil Brožek.

Co se v Černovicích v minulém roce nejvíc povedlo?

Těžko odpovědět, řekl bych, že dopady, jak dobré tak i špatné se projeví u obce až po letech. Čeho si cením, je stav rozpočtu. Naplnili jsme příjmy víc, než se čekalo, výdaje byly nižší. Těší mě letní provoz kina i získání dotací. A rád bych jásal nad bankomatem – smlouvu jsme uzavřeli v prosinci, ale raději si oslavy nechám až na jeho instalaci, takže přibližně asi za měsíc.

Co se naopak nepodařilo a co chcete dokončit v tomto roce? Případně, co je prioritou pro letošní rok?

Chci se více soustředit na získávání dotací, kde jsme dobře začali, ale jeden rok na přípravu je málo. A s tím souvisí i celková strategie Černovic. Vizi mám, ale teprve až jí proberu s lidmi, dostane konkrétní rozměry. Slibuji si od toho, že by pak nastavený směr mohl vydržet i déle než jedno volební období.

Jak se chcete bránit krizi přímo. Mám tím na mysli při sestavování rozpočtu nebo kalkulujete s úsporami na městských zařízeních? A jak nepřímo ?

Bránit se krizi nechci nijak. Za jedno si myslím, že na úrovni obce moc nástrojů není, za druhé je tato „krize“ jen prasknutím bubliny něčeho, co jsme nikdy neměli. Jako starosta, a asi i jako člověk, musím doufat v dobré, být připraven na špatné a být dobrým hospodářem. Snažím se o to stále a chci, aby lidé v mém městě viděli jeho kouzlo, chtěli zde žít a pracovat.

Co se ve vašem městě letos zdražuje nebo zlevňuje?

V letošním roce se zvyšují poplatky za psa, slevu bych asi uvést nedokázal, ale snažím se spíše za stejnou cenu nabídnout víc. Například prostor na stránkách města pro naše podnikatele a spolky zdarma a nebo lepší fungování sběrného dvora. Takové ty maličkosti, které nic moc nestojí a přitom pomohou ke spokojenějšímu životu.

Čím jsou Černovice v rámci regionu jedinečné?

Velikostí na hranici mezi vesnicí a městem, která podle mého přináší daleko více výhod než nevýhod. Nádherným okolím města a klidným, i když plným životem. Já žiji v Černovicích rád.