V sobotu v 11.30 hodin v televizi na programu Déčko se o tom mohou ujistit i diváci, a to ve chvíli, kdy na ně z obrazovky vykoukne tvář Terezy Vopatové, Pavla Šimůnka, Radka Slavíka a Adély Matějkové. Odvážní školáci se totiž jako první ze své školy vydali do Ostravy, aby se zúčastnili soutěžního klání 
v pořadu Bludiště.

Jejich soupeřem se stal tým deváťáků ze Základní školy Valašské Klobouky, který je 
v Bludišti již známou firmou – třikrát soutěžil a třikrát vyhrál, bohužel pro „hálkováky" i v jejich případě. Kapitánka humpoleckého družstva Adéla Matějková ovšem zmínila, že i tak si z natáčení odnesli mnoho jedinečných zážitků. „S Terkou jsme měly velkou radost z toho, že jsme byly v maskérně, kde nás profesionálně nalíčili. A ten pocit, že jste v televizi, že se můžete podívat, jak se pořad připravuje, a že poznáte lidi ze zákulisí, bychom asi jinak nezažili," zamyslela se kapitánka Adéla.

Třídní učitelka Marcela Havlová, která své svěřence podpořila i při samotném natáčení (mimochodem právě od ní vzešel nápad přihlásit žáky do Bludiště), připomněla i některé vtipné momenty. „Při vědomostní soutěži Terka Opatová na otázku Jaký strom plodí žaludy? se smíchem odpověděla, že žaludovník. Přitom moc dobře věděla správnou odpověď, ale zřejmě vinou nervozity jí vypadla. Myslím si, že když sledujete pořad v televizi, tak se vám úkoly zdají jednodušší, než v reálu skutečně jsou," mínila Havlová.

Adéla jen přitakala. „Kdyby se nás zeptali normálně ve škole, tak bychom hned správně reagovali, ale tady to bylo něco jiného – všude samé kamery, neznámé prostředí, nervozita, opakované točení scén a podobně," usmála se kapitánka.

Prohra ovšem žáky neodradila a Adéla na závěr přiznala, že by se klidně přihlásili znovu, i do jiné soutěže. Za své snažení si tým 
z „Hálkovky" odnesl oranžová trička s bludišťákem i oranžového plyšového bludišťáka.