Kamenická muzejní noc se uskuteční na zámku v pátek od 19 hodin. Příchozí budou uvítáni chůdochodci v kostýmech. Dále uvidí představení akrobatů s názvem Fangle a děti se mohou těšit na poznávací kvíz. Zájemci si samozřejmě mohou prohlédnout i stálé expozice a výstavy v areálu celého zámku. Děti se mohou těšit na poznávací kvíz. Na závěr muzejní noci přijde na řadu tradiční ohňovou show, v letošním roce pod názvem Fire Hits.

Devátý ročník muzejní noci v Humpolci se pod názvem Den a noc v muzeu koná v sobotu od 10 do 22 hodin a na muzejní zahradě bude od 14 do 17 hodin otevřen statek. Program se bude soustředit hlavně na malé návštěvníky – děti si prohlédnou, jak se dříve žilo na statcích, jak se sklízelo obilí nebo pekl chleba a zhodnotí práce včelařů, kovářů a řemeslníků. Nebudou chybět ani živá hospodářská zvířata.

Festivalu muzejních nocí se letos účastní z našeho kraje celkem čtrnáct institucí. Slavnostního zahájení festivalu se letos ujalo město Liberec dne 15. května a 13. června ho uzavře již dvanáctý ročník Pražské muzejní noci.

Marie Sejková