Předchozí
1 z 4
Další

Stanislava Řeháčková, 63 let, důchodkyněStanislava Řeháčková, 63 let, důchodkyněZdroj: Deník/Denisa Krejčí

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkStanislava Řeháčková, 63 let, důchodkyně, Černovice

Dobře. Narodila jsem se tu, založila tu s manželem rodinu, takže se tu máme dobře. Chybí nám tu lékárna, dětský doktor nebo obchod s obuví. Tady jsou spíše jen vietnamské obchody. V Černovicích se mi ale líbí. Jsem tu od roku 1983. Pocházím z Humpolce, ale do Černovic jsem šla kvůli práci a už jsem tu zůstala.

Helena Hrubá, 71 let, prodavačkaHelena Hrubá, 71 let, prodavačkaZdroj: Deník/Denisa Krejčí

Helena Hrubá, 71 let, prodavačka, Černovice

Krásně. Tohle místo miluju. Máme tu výborného starostu, který nám nechal udělat nové náměstí. Také jsou tu výborní hasiči. Máme tady všechno, akorát nám chybí lékárna. Já jsem si tu vybudovala vinotéku s kytičkama a jsem šťastná a spokojená.

Josef Kubů, 65 let, důchodceJosef Kubů, 65 let, důchodceZdroj: Deník/Denisa Krejčí

Josef Kubů, 65 let, důchodce, Černovice

Jako v Černovicích, líbí se mi tu. Před třiceti lety, když jsem odsud odcházel, tu byla taková spousta věcí, která tu teď bohužel už není. Kino je zavřené, hospod je málo, lékárna tu byla, obuv taky. Za bolševika sem jezdili lidé nakupovat z Pelhřimova, Kamenice, Pacova, protože obchody tu byly zásobované. Teď už je to bohužel někde jinde. Není tady například ani pediatr. Černovice jsou ale jinak hezké a lidi jsou tu hodní.

Hana Širmarová, 60 let, důchodkyněHana Širmarová, 60 let, důchodkyněZdroj: Deník/Denisa Krejčí

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkHana Širmarová, 60 let, důchodkyně, Černovice

Dobře, je tu klid. Máme tu různé možnosti na vycházky do přírody. Jsme ale malé město, takže obchody už se tu neuživí jako dřív. Není tu třeba obuv, oblečení. Jsou tu víc Vietnamci. Jinak se tu pracuje, buduje a opravuje hodně. Tady to žije, lidi na radnici se snaží. Máme i nové krásné náměstí.