Učit bubnovat nejprve děti a potom dospělé přijel do Těchobuzi Lukáš Vídeňský. „Začínáme zjednoducha, takže nejprve hrajeme jednoduchý rytmus jednou rukou, potom se zapojí dynamika a potom zapojujeme třeba i hru s míčem. To znamená, že děti odpoutají pozornost od své hry na buben a hrají v podstatě cokoli. Potom je tu například i hlavolam, takže si vyzkouší jednoduchou motoriku. Nakonec děláme takový šrumec, kdy se zpívá, někdy se i tancuje a děti tak mohou hrát, co chtějí,“ popsal Vídeňský, jak hru na buben postupně učí.

Dodal také, že rytmy učí předškoláky a starší děti. „Nějaké rytmy tedy naučím dospělé, kteří budou mít zájem si tady v Těchobuzi hru na buben vyzkoušet,“ řekl v sobotu Lukáš Vídeňský.

Letošní letní slavnosti začaly v Těchobuzi ve středu 5. července. Děti si tak vyrobily indiánské doplňky, jako například čelenky či lapače snů, keramiku z jílu nebo si i upekly placky z mouky. V rámci noční hry se vydaly za duchy staré indiánské říše, soutěžily nebo také hledaly stopy starých civilizací. „Bubnování mě strašně bavilo a docela mi i šlo. Z celého indiánského léta mě tenhle program bavil, ještě spolu s bojovkou, asi nejvíc. Při bojovce jsme šli po stezce, kde jsme plnili několik úkolů. Museli jsme třeba sbírat hadí vajíčka,“ popsala s nadšením své zážitky Michala Mrázková.

„V rámci indiánského léta jsem byla na všech aktivitách, stejně jako Míša. A nejvíc jsem si taky užila bojovku. Z Těchobuzi nejsem, ale na léto sem jezdím za babičkou, takže na letních slavnostech jsem tu byla i loni,“ doplnila kamarádku Agáta Brendlová.

Profesionál přes bubny, Lukáš Vídeňský, byl s těchobuzskými malými indiány nadmíru spokojený. „Děti byly skvělé. Ještě jsem schválně přetáhl čas, protože je to bavilo a o tom to je. Ani nezáleží tolik na potlesku na konci, jako na těch úsměvech při hraní,“ přemítal Vídeňský. Hřebem sobotního programu a zároveň tečkou za celým indiánským čtyřdenními létem byla HardFolková skupina Tři Tečky.

Sotva letošní letní slavnosti v Těchobuzi skončili, tamní organizátoři už začali myslet na další ročník. „Už přemýšlíme o dalším roce. Říkali jsme si, že by jsme mohli připravit program na téma Námořníci a piráti. Máme tady vodu. Děti navíc rádi jezdí na kánoích, takže si myslím, že by je to mohlo bavit a zaujmout,“ prozradila organizátorka Lenka Hůšová. Tématicky zaměřovat letní slavnosti, dříve dětské dny, začali v Těchobuzi teprve loni, kdy akci pojmenovali Pohádkový les.