Právě teď totiž vyšla originální fotokniha s tímto tématem. Fotografové Norbert a Gerhard Bankovi z Německa a český fotograf Karel Kříž v knize formátu A4 naležato zdokumentovali na 144 stránkách atmosféru jindřichohradecké úzkokolejky.

Autogramiáda

„Snímky z větší části vznikly v letech 2009 až 2013 a každý snímek v knize vypráví pozornému pozorovateli svůj vlastní příběh. Fotografie jsou rozměrově co největší a doplněné jen drobným popiskem se základními informacemi," uvedl člen představenstva Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) pro legislativu a rozvoj Jiří Pavel.

Jindřichohradecké místní dráhy jsou výhradním distributorem této fotoknihy pro Českou republiku. Objednávat si ji zájemci mohou na emailu uvedeném na webových stránkách společnosti, a to za cenu 679 Kč. Od úterý bude navíc zahájena její distribuce.

Část limitované série o velikosti 200 kusů bude taktéž k dispozici při osobní autogramiádě spoluautora v pátek od 16.30 do 17.30 hodin a v sobotu od 11 do 12 hodin v nově otevřené kavárně Kolonial Caffe v ulici Na Hradbách 48 v Jindřichově Hradci. „S objednávkou této ojedinělé knihy neotálejte. Přepravní služby přeci jen v tomto měsíci nepracují tak rychle," dodává Pavel.