Studenti osmého ročníku víceletého pacovského gymnázia chtějí zamezit vstupu nočních návštěvníků, kteří mají 
v úmyslu vniknout po půlnoci do sokolovny ve všedním oblečení.

Jak zafungovalo upozornění uvedené u pozvánky k maturitnímu plesu Gymnázia Pacov v kalendáři akcí tamních webových stránek či u oznámení o akci přímo na facebookové události, zjistí pacovští gymnazisté o svém maturitním plese už zítra.
Studenti chtějí zachovat úroveň maturitního plesu. „Pořád je to ples a kulturní zábava, takže my si chceme pojistit, aby nám tam po půlnoci nepřišli lidé v roztrhaném triku a kalhotách a netropili tam neplechu," pověděla Štěpánka Zajícová z oktávy Gymnázia Pacov. O to, koho na ples pustí a koho ne, se postará ochranka. „Když si třeba někdo z baru usmyslí, že by se chtěl přijít podívat na náš ples i v tuto hodinu, bude tedy muset přijít ve slušném oblečení," řekla Zajícová.

Zbytečný incident

Dodala také, že za společenský oděv budou považovat alespoň riflové kalhoty, nějakou košili a společenské boty.
Ředitel pacovského gymnázia Josef Novák zavzpomínal na dobu, kdy právě kvůli vhodnému oblečení na ples měl jeden z návštěvníků problém. „Před několika lety přišel jeden takový návštěvník do sokolovny po půlnoci a začal se hádat kvůli tomu, že nevěděl, že má přijít ve společenském oblečení," zavzpomínal ředitel Novák.

Jak uvedla Petra Volfová 
z Městského kulturního střediska Pacov, kapacita tamní sokolovny činí 280 míst. Pacovští gymnazisté už ale všechny lístky rozdali.

Až po půlnoci bude moci přijít tedy například ten, kdo si plnohodnotnou vstupenku sehnat nestihl. „Díky zkušenostem z plesu loňských maturantů víme, že lístky jsou hned vyprodané, protože kapacita sokolovny je hodně malá. My ale chceme, aby na náš maturitní ples přišli všichni naši známí a celá rodina," prozradila Štěpánka Zajícová.

Dodala také, že lidem, kteří jim nejsou úplně tak blízcí 
a kteří se chtějí na jejich ples přijít podívat nebo si zatancovat, umožní vstup alespoň po půlnoci.

Ani vstup po půlnoci nebude pro noční návštěvníky úplně zadarmo. Ti, kteří zamíří 
v tuto hodinu do pacovské sokolovny, zaplatí padesátikorunu.