V roce 1993 se zařadil mezi olympijské sporty a jeho popularita stále roste. Nyní se milovníci tohoto sportu mohou radovat z unikátního centra se zastřešenými kurty, které vyrostlo v Pelhřimově. Oficiální otevření areálu se odehrálo v režii české beachvolejbalové špičky, která předvedla skvělou exhibici.

Slavnostní otevření zahájili přestřižením pásky majitelé sportovního areálu paní Zuzana Kozlerová a Vladimír Kozler společně s projektantem Karlem Kupcem a starostou Pelhřimova Leopoldem Bambulou. Manželský pár a velcí nadšenci tohoto sportu Zuzana a Vladimír Kozlerovi si již několik let pohrávali s myšlenkou splnit si svůj společný sen a vytvořit pro sebe i širokou veřejnost kvalitní beachvolejbalové centrum.
Svým úsilím a s podporou mnoha lidí se jim podařilo areál na ploše o rozloze 3 500 metrů čtverečních za účasti více než 500 příznivců sportu otevřít.

Symbolického křtu kurtů areálu Beachwell se chopili elitní hráči českého plážového volejbalu. První zápas beachvolejbalové exhibice patřil dvojici Martina Jakubšová a Diana Žolnerčíková, která nastoupila proti páru Eliška Gálová a Hanka Třešnáková.

Poté se na centrálním kurtu představil Michal Palinek s hvězdou volejbalové extraligy 2013/2014 Honzou Hadravou, kteří vyzvali na souboj dvojici Martin Lébl a Petr Pláteník.

Beachwell je určen nejen profesionálům, ale zasportovat si zde mohou i amatérští hráči a začátečníci. Každý návštěvník může využít dva venkovní a dva kryté písčité kurty na plážový volejbal, tenis, fotbal a další plážové sporty.

U venkovních kurtů se nachází moderní budova se zázemím a terasou. Objekt zázemí tvoří dvě patra. V prvním, podúrovňovém, se nachází wellness centrum, kde je k dispozici klasická finská sauna, biosauna, parní lázeň, kryobox a v nedaleké budoucnosti zde bude instalována i infrakabina.