Bohatý program – slibující hodnotnou poezii, kvalitní hudbu či seznámení s tak významnou světovou literaturou jako je Bible – uspokojí i náročné. Lekce cizích jazyků jako němčina nebo italština jsou třešničkou na dortu. Kde jinde by se diváci dozvěděli, že pizza quattro formaldehydi je dobrou dezinfekcí?

Místy se sice večer trochu zvrtne v teleshopping, ale obecenstvo se nad tím nepozastavuje.

Milan Šteindler alias Jarmila Konečná využil příležitosti k propagaci nového výrobku Kosmopysk vhodného při bolestech zad. „Jako bonus za okamžité zavolání dostanete další čtyři Kosmopysky. Když si je všechny nandáte, bolí to tak, že zapomenete na páteř," vysvětluje zázračné účinky Šteindler.

Reklamu si nezapomene udělat ani kapela Rošťáci z Unhoště v čele s Tomášem Hanákem. Jejich alba, která si samozřejmě nevypalovali u jejich kytaristy v práci, jsou k dostání v unhošťské drogerii, ale už i v cukrárně v akci s kremrolemi. „Lidi by si měli pomáhat," plyne z hitovky této čtvrtprofesionální skupiny.

Hendikep není k smíchu, ale Tourettovým syndromem postiženému Milanu Šteindlerovi se diváci řehtali, aniž by se pozastavili nad tím, že jim sprostě nadává.

„Scénku Tourettův syndrom jsme ještě neviděli, a to jsme tu na divadle Sklep byli i loni, i předloni," svěřuje se pár Aleš a Zuzka z řad diváctva. Zážitek hodnotí jednoduše jako skvělý, ačkoli některá vystoupení znali. Jen to dokazuje známou věc, že scénky divadla Sklep nikdy neomrzí.

Dominika Dufková