Pelhřimovsko – (Akt. 16.00) - Dálnice D1- 104 - 94 kilometr ve směru na Prahu dvě nehody.

(Akt. 15.30) -Silnice I/19 vedoucí z Tábora do Pelhřimova je z důvodu havárie těžkého vozidla v obci Horní Hořice (Táborsko) částečně uzavřena.

(Akt. 15.00) -Padající sníh přidělává řidičům, cestářům a chodcům veliké starosti. Od středečního rána se stalo sedm dopravních nehod.

„Od středečního rána do čtrnácté hodiny se na Pelhřimovsku stalo šest dopravních nehod, při kterých nebyl nikdo zraněn. Pouze jedno dítě z poslední dopolední nehody bylo odvezeno na pozorování do pelhřimovské nemocnice. Bouralo se převážně díky neopatrnosti řidičů,“ informovala Hana Kotková, mluvčí pelhřimovské policie.

Hasiči ještě zasahovali u sedmé dopravní nehody. "Okolo deváté hodiny vyjížděla jednotka z Kamenice nad Lipou do Častrova, kde zapadl autobus. Dále na místo byla povolána technika z Pelhřimova," řekl Deníku Jiří Hörner, ředitel pelhřimovských hasičů.

Silničáři si se sněhem sice ví rady, ale proti hustému sněžení a silnějšímu větru jsou bezradní.

„Snažíme se prohrnovat všechny úseky na okrese, ale sotva to projedeme s radlicí, je to okamžitě zaváté,“ podotkl František Tichý, řidič sypače ze Správy a údržby silnic kraje Vysočina.

středeční nehody na Pelhřimovsku

7.30 – Ústrašín – náraz neznámým vozidlem do oplocení domu – řidič ujel
8.52 – Častrov – ve směru na Pelhřimov – nehoda autobusu
9.15 – Humpolec – střed města – nedání přednosti v jízdě vozidla na hlavní
9.15 – Kamenice nad Lipou ve směru od Pelhřimova – řidič autobusu zavadil zadními dveřmi o sloup elektrického vedení, který strhl
10.45 – Humpolec – areál nejmenované firmy – nacouvání do stojícího vozu
11.55 – Těmice – ve směru na Dráchov – Škoda Felicie narazila do stromu
13.30 – Benátky ve směru na Rynárec – srážka sanitky a osobního vozu