S první prací, kterou je srdíčko s názvem Nic není černobílé, věnované řediteli zmíněné školy Václavu Strnadovi, který odchází do důchodu, obsadili žáci 1. místo v kategorii Veřejná hlasovací soutěž. „Srdíčkový tým se chtěl s panem ředitelem rozloučit netradičně, vyrobil šachový stoleček, napsal děkovný text a natočil video s prezentací. Při psaní poslední věty v prezentaci – Děkujeme, jste náš vítěz – srdíčkový tým netušil, že se tato věta stane skutečností také v rámci soutěže,“ řekla s úsměvem Helena Kahounová ze Základní školy Hálkova.

Druhé srdce nazvané Foťák pro Medou, věnovali žáci humpolecké organizaci Medou, která se stará o handicapované lidi. Konkrétně srdce vytvořili pro Dominika Hallu, mezi jehož záliby patří právě fotografování. „Foťák pro Medou se umístil v kategorii Veřejná hlasovací soutěž na 3. místě a za obě srdíčka byl tým pozván na slavnostní vyhlášení do Poslanecké sněmovny,“ pochvalovala si úspěchy žáků Ivona Krčilová ze Základní školy Hálkova.

Ceny, mezi kterými byla mimo jiné také interaktivní nástěnka v hodnotě 40 tisíc korun, předali humpoleckým žákům předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, zástupce ředitele Studia Ypsilon, zástupce časopisu AGE a jednatel firmy OPTYS.

Konkurence 5. ročníku soutěže byla podle Heleny Kahounové opět veliká. Do soutěže se zapojilo celkem 172 prací z celé republiky. „Vše, včetně velkého rautu, si všichni moc užili. Odměnou týmu bylo také červnové pozvání k panu starostovi Karlu Kratochvílovi na Městský úřad v Humpolci. Základní škola Hálkova by se ráda zúčastnila i 6. ročníku soutěže, který odstartuje letos v září,“ prozradila Ivona Krčilová.