Svůj názor mohou vyjádřit i ti, kteří sociální síť nepoužívají. „Stačí na papír napsat jednu variantu z nabízených možností a lístek nadepsaný slovním spojením „workoutové hřiště“ vhodit do schránky pro připomínky občanů, která je umístěná u úřední desky u humpolecké radnice směrem k finančnímu úřadu,“ informovala mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková. Hlasovat mohou zájemci do 15. listopadu.

Zástupci humpolecké radnice vytipovali tři pozemky. Jedná se o park u plicní léčebny, bývalé hřiště v Máchově ulici, které má na Facebooku zatím nejméně hlasů a největší úspěch zatím sklízí třetí varianta pozemku, a to park v lokalitě Podhrad. „Pokud vás napadne lepší místo, sem s ním. Zásadní podmínkou je ale fakt, aby se jednalo o pozemek v majetku města,“ doplnila Aneta Slavíková.

Pokud vše půjde podle plánu, dojde na nové sportoviště v roce 2020.

Zřejmě by se tak stalo už v první polovině příštího roku. „O výsledku vás budeme samozřejmě informovat,“ řekla Slavíková.

Výstavbu hřiště nabídla městu už v roce 2018 společnost Kaufland, jejíž humpolecký obchod roste na soukromém pozemku vedle současného autobusového nádraží v Okružní ulici.