Zástupci developerské společnosti totiž informovali vedení města o zahájení stavby obchodního centra Kaufland v Humpolci. Obchod vzniká na soukromém pozemku vedle autobusového nádraží v humpolecké Okružní ulici.

Podle informací developera by nákupní areál mohl být otevřen koncem roku 2020. „Názory na výstavbu dalšího supermarketu ve městě jsou různé. Je skupina občanů, která to nesmírně vítá, protože se jí rozšíří nabídka zboží a služeb. Pak je zase část lidí, kteří to vnímají negativně, protože v tom vidí buď ohrožení svých vlastních obchodních aktivit, nebo si myslí, že obchodů je všude moc a nemají je rádi,“ vyjádřil se místostarosta Humpolce Vlastimil Brukner.

Splnění veškerých povolení a formalit dovolilo stavbu zahájit letos v říjnu. „Do konce tohoto roku mají stát základy, od ledna by měly být vidět první sloupy. Samozřejmě ale bude záležet na počasí. Podle současného harmonogramu, který nám zástupci developerské společnosti předložili, má být stavba hotová do března 2020 s tím, že koncem listopadu 2020 chtějí supermarket otevřít,“ přiblížil plánovaný plán prací Vlastimil Brukner.

I přes to, že se jedná o soukromý projekt, bývalé i současné vedení města usiluje o vzájemný dialog. Řada jednání se odehrála také skrze městskou Komisi pro architekturu a urbanismus, jež je poradním orgánem Rady města.

V novém areálu má kromě obchodu stát také parkoviště, dále prodejna a sklad Dřevozpracujícího družstva Lukavec a centrum pro ruční mytí aut.

Součástí projektu je rovněž vybudování vodovodu mezi oblastmi od Lnářské ulice po vjezd k supermarketu včetně opravy chodníku na náklady developera.

V blízkosti areálu, kde zmíněný supermarket vzniká, navíc v budoucnu vyroste další obchodní zóna, která nabídne komplex malých obchodů například s obuví, oblečením nebo také prostor pro lékárnu.

Tyto obchody vyrostou na místě bývalého autobusového nádraží. „Zatím to vypadá tak, že v roce 2022 už by se mělo obchodní centrum začít stavět a také otevírat,“ informoval humpolecký místostarosta.

Kaufland také nabídl realizaci nového workoutového hřiště pro obyvatele města. „Vyhlásili jsme malou anketu, kterou jsme prostřednictvím sociální sítě i webu poslali mezi humpolecké obyvatele. Zajímalo nás, v jaké lokalitě by si nové hřiště přáli. Náměty jsme přijímali do 15. listopadu,“ řekl Vlastimil Brukner.

V anketě zvítězil park v lokalitě Podhrad. „Během příštího týdne budu mít jednání se zástupcem firmy Kaufland a budeme konkretizovat, jak bude hřiště vypadat. Workoutové hřiště by mělo být opravdu kvalitní, proto jsem jeho podobu a mimo jiné také sestavení cvičících prvků konzultoval s lidmi, kteří toto sportoviště využívají. Ti budou také přizvání k jednání,“ prozradil Brukner.

Pokud vše půjde podle plánu, sportoviště by v Humpolci mohlo stát v první polovině příštího roku. Další takto vyvolanou investicí je i nový přechod pro chodce od pozemku bývalého autobusového nádraží k budoucímu supermarketu.