Obchod s oblečením je přibližně čtyřikrát větší než na původní adrese. Lidé, kteří si přijdou nějaký ten kousek na sebe nebo své děti vybrat, tak budou mít větší přehled o tom, co všechno Šatník nabízí. Navíc v prodejně se díky novému dětskému koutku zabaví i děti. K prodeji budou také hračky a kojenecké oblečení.

Středisko charitní pomoci při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, nazývané zkráceně Šatník, se z původní Máchovy ulice přestěhovalo do budovy města, kde sídlí rehabilitační středisko. „Jsme velmi rádi, že spolupráce s městem tak výborně funguje. S ohledem na všechny naše aktivity jsme se potýkali s tím, že původní prostory už kapacitně nedostačovaly, proto jsme zástupce radnice oslovili a ti nám vyšli vstříc,“ pochvalovala si zástupkyně ředitele havlíčkobrodské Charity Markéta Jedličková.

Nový obchod má přibližně sto metrů čtverečních. „Teď už bývalé zázemí přestávalo rozvíjející se a stále oblíbenější službě kapacitně stačit a my ji chtěli rozhodně zachovat. S Odborem zdravotnictví a sociálních věcí Městského úřadu Humpolec totiž dlouhodobě vnímáme, že je Šatník v našem městě vítaný jak ze strany široké veřejnosti, tak hlavně ze strany potřebných,“ uvedla místostarostka Humpolce Alena Kukrechtová.

Dostatek prostoru vznikne také pro výdej potravinové pomoci, kterou Oblastní charita Havlíčkův Brod poskytuje prostřednictvím programu FEAD.

Pracovnice Šatníku za malý poplatek provádějí i drobné opravy oblečení a textilu. Teď budou mít k dispozici větší plochu pro šití a úpravy, zvládnou tedy i závěsy nebo třeba záclony. K prodeji tu budou i knížky s duchovní tematikou, růžence, křížky nebo obrázky a další doplňky s křesťanskou tematikou. „Už nebudeme muset odmítat darované oblečení ani věci z důvodu malé kapacity našich skladů,“ oddychla si Lenka Hložková, vedoucí Střediska charitní pomoci Humpolec.