Na to si však lidé budou muset vzhledem k aktuálním epidemickým okolnostem ještě chvíli počkat. „Centrum se po rekonstrukci mělo otevřít loni v listopadu, bohužel epidemie už tak náročný záměr ještě více zkomplikovala, ať už z hlediska výpadku personálu zhotovitelské firmy, nebo z hlediska výpadku dodávek od jejích subdodavatelů. Vedle toho by se ale plánovaný kulturní program ani nemohl, opět vzhledem k epidemiologické situaci, uskutečnit. Nicméně rýsující se výsledek hodnotím kladně, prostory jsou povedené a my se těšíme, až je budeme moci osobně představit široké veřejnosti. K tomu ale budeme stejně potřebovat příznivý epidemiologický vývoj,“ zmínil humpolecký místostarosta Vlastimil Brukner.

Rekonstrukce vyšla dohromady na bezmála osmatřicet milionů korun, z toho téměř sedm milionů pokryje dotace. Samotný chod centra bude spravovat Městské kulturní a informační středisko v Humpolci.

Jak už bylo zmíněno, své prostory tu znovu naleznou humpolecké spolky a nově také sociální služby, které zde budou poskytovat především poradenství zájemcům z řad veřejnosti.

Součástí je také koncertní a společenský sál pro pořádání komornějších událostí i klub, kde se mohou konat třeba besedy, přednášky a podobně.

„Zájemci se mohou těšit například na kurzy anglického jazyka pro nejmenší, jednou měsíčně nabídneme tančírnu pro veřejnost a ještě další kurz společenských a historických tanců pro dospělé, vyzkoušíme dětský bazárek, chceme organizovat pravidelné měsíční koncerty, otevřeme speciální Mimikino, kam budou moci maminky i s kočárky a malými dětmi a spolupracovat budeme se školami a dalšími zájemci,“ prozradila ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková.