Součástí aplikace je celkem šest tipů na cyklovýlety mapující okolí Humpolce, které jsou rozděleny do různé obtížnosti a vzdálenost od 35 do 46 kilometrů. Všechny trasy jsou navržené tak, aby dokonale přiblížily pestrost Humpolecka, jeho historii, společenský život a jeho krajinu.

První ze šesti připravených tras s názvem Po stopách gotiky je podle tvůrců velmi snadná, nabízí cestu s krásnými romantickými zákoutími a malebnými výhledy. Další varianta je nabitá zážitky a nese název Za Švejkem na Lipnici.

Třetí zmapovaná cesta se nese ve znamení Volání Divokého západu a je určená spíše pro horská kola. Zájemci navštíví lesní westernové městečko Stonetown i studánku svaté Anny u Dobrohostova. Čtvrtý výlet s názvem Přehrady na Želivce nabízí překrásnou přírodu, kulturní památky, ale i koupání.

Předposlední zmapovaná varianta cyklo toulek po Humpolecku je 44 kilometrů vzdálená trasu Pípalka na Křemešníku. Jak její název napovídá, zavede cyklisty mimo jiné i na nejvyšší vrchol v okolí Humpolce.

Poslední trasa Městečko pod hladinou, kterou mobilní aplikace cyklistům v okolí Humpolce nabídne, je nejnáročnější ale zároveň i nejkrásnější. Nadšence, kteří se vydají na zmapovaný úsek o délce 46 kilometrů, čeká úchvatný výhled do krajiny, civilizací nedotčených míst i návštěva místa, kde v minulosti stávalo rozvíjející se městečko Zahrádka a nyní je na tomto místě pouze břeh vodního díla Švihov a opuštěný kostel svatého Víta.