Z hlediska délky trvání se letošní bruslařská sezona na humpoleckém zimním stadionu nikterak nelišila od sezon předešlých. „V posledních letech jsme provoz na zimním stadionu končili pravidelně ve druhé polovině března, což je dáno v první řadě rozpisem hokejových soutěží, které se tady konají,“ připomněl Jiří Hynek, vedoucí humpoleckých městských sportovišť, mezi něž zimní stadion patří.

Sezonu veřejného bruslení, které má v Humpolci velice slušný prostor, hodnotí jako vydařenou. „Myslím si, že letošní veřejné bruslení bylo úspěšné, zájem byl po celou sezonu slušný,“ řekl Hynek. „Teď v březnu logicky bruslařů ubývalo, podobný pokles zájmu jsme zaznamenali v době těch silných únorových mrazů, kdy zamrzly rybníky a bruslaři si chtěli vyzkoušet něco jiného,“ dodal Jiří Hynek.

Zimní stadion v Humpolci se znovu probudí ve druhé polovině srpna. „Led na příští sezonu by měl být u nás v Humpolci v pátek 18. srpna, už na zbytek prázdnin máme nasmlouvané nějaké akce. Samozřejmě zase počítáme s tím, že hned vyhradíme nějaké hodiny i pro veřejné bruslení,“ vzkázal zájemcům nejen veřejného bruslení Jiří Hynek.

Pokud bude povedené letošní léto, může se tak klidně stát, že se na zimní stadion v Humpolci bude chodit v závěru srpna bruslit přímo od sousedního koupaliště Žabák.

Také zimní stadion v Pelhřimově už ví, kdy pro něj skončí sezona 2017/2018. Poslední rozpis je připraven na sobotu 31. března.