Právě neuroložka Marcela Švandová totiž už ordinovat nebude, a tak město vyhlásilo výběrové řízení na nového neurologa. „Do něj se ale nikdo nepřihlásil. Až poté mě kontaktoval doktor z pelhřimovské nemocnice Sergey Kusov, že by chtěl v Humpolci provozovat soukromou neurologickou ordinaci, ale že musí počkat na vyjádření nemocnice," zmínila humpolecká místostarostka Lenka Bartáková (za ČSSD).

O jednu ordinaci se v průběhu pěti pracovních dní 
dělili tři odborníci. V úterý 
a čtvrtek v ní ordinuje ortoped Miroslav Skoták, v pondělí ji využívá urolog Jaromír Pangrác a ve středu a v pátek chodili pacienti za neuroložkou Švandovou. „Dostávají
se ke mně názory, že lidem 
v Humpolci opravdu neurologie chybí," uvedla Bartáková.
Podotkla, že slýchává i další připomínky. Pacienti by prý uvítali i rozšíření a lepší rozložení ordinačních hodin doktora Skotáka a Pangráce.

Například Františka Nováka překvapilo, že v Humpolci nyní neurologická ordinace nefunguje. „Je to škoda, myslím, že by tady neurolog měl být, alespoň pár dní v týdnu. Aby člověk nemusel s každou žádankou na vyšetření cestovat pryč z města, což je zvlášť pro starší lidi komplikované," přemítal Novák.

Souhlasí i s tím, aby v Humpolci ortoped ordinoval častěji. „Vzhledem k současné době, kdy je na ortopedii neustále plno pacientů a na vyšet-ření si musíte poměrně dlouho počkat, by to bylo dobré," zmínil Novák.

Bartáková také dodala, že 
o ordinaci ve městě projevi-
li zájem také dva zubaři. Přitom začátkem roku odcházela z Humpolce zubní lékařka Renata Pejchalová a město teh-
dy dlouho hledalo nového stomatologa. „V současné době ale nemáme volné prostory, jež bychom zubařům mohli nabídnout. Navrhli jsme jim, zda by pro ně nepřicházelo 
v úvahu zařídit si soukromou ordinaci v prostorách, které města nejsou, protože bychom v Humpolci další zubní lékaře uvítali," sdělila místostarostka Bartáková.

Na listopadovém jednání rady také padl návrh, zda by poliklinika a dětské středisko neměly zastřešovat pouze ordinace lékařů. „Aktuálně některé prostory patří i službám, jako jsou placené masáže, manikúra či pedikúra. Některé místnosti zase nejsou využívány tak, jak by třeba mohly být," uvažovala Bartáková.

Zdůraznila ovšem, že tomuto problému se představitelé města budou ještě věnovat. „Zatím žádné stanovisko nepadlo, návrh musíme důkladně zvážit. Chtěli bychom občanům města poskytnout co nejlepší a nejširší nabídku lékařské péče," podotkla humpolecká místostarostka.

Budovy zdravotního střediska a dětského střediska patří městu Humpolec. Letos se vybrané ordinace lékařů dočkaly opravy, a jak Bartáková uvedla, také na příští rok radnice uvažuje o rekonstrukci dalších lékařských prostor.