„V našem kraji se každý rok vypěstuje zhruba třetina všech brambor v republice. Proto jsme si řekli, že tohle prvenství se sluší si připomenout a připravili jsme den ve znamení oslavy sklizně brambor, tedy dokopnou,“ uvádí na vysvětlenou ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová.

Děti se pobavily s ochotnickým souborem Zlá sazenice, s kreativními bramborovými workshopy a také soutěžily s humpoleckými skauty. Odborné poradenství pro pěstitele poskytl Výzkumný ústav bramborářský z Havlíčkova Brodu a promítaly se také dokumenty o putování českých vědců a šlechtitelů za pramátí našich bramborových odrůd do Jižní Ameriky.

Pro strávníky v Pelhřimově může být v dnešní době problém najít restauraci, kde prodávají polední menu včetně pití pod sto padesát korun. Ilustrační foto
Oběd v Pelhřimově do 150 korun? Známe místa, kde se takto ve městě najíte

Knihovna Jiřiny Zábranové vybrala k četbě knihu Bramborová Bára a děti si vyrobily záložky do knihy ozdobené bramborovými razítky. Muzeum dr. A. Hrdličky připravilo výstavu o pěstování a zpracování brambor na Humpolecku. Lidé si mohli koupit brambory, voňavý kmín nebo mák. Z bramborových pochutin se nabízely belgické hranolky, halušky nebo klasické brambory pečené v popelu s čerstvě utlučeným máslem.

O hudební část programu se postaral nejstarší humpolecký kulturní spolek, pěvecký sbor Čech a Lech a dechový soubor ZUŠ G. Mahlera spolu s přední českou písničkářkou Žofií Kabelkovou a kapelami Sarraf a OČI.