„Práce začaly už loni a letos budou pokračovat od 6. března až do konce října. Tentokrát se však bude jednat o náročnější část celé stavby, která si v jednotlivých částech ulice vynutí na určitý čas úplnou uzavírku," informovali úředníci na webu města.

Od začátku příštího týdne se dělníci pustí do části rekonstrukce Lužické ulice od křižovatky s ulicí Raisovou až po čistírnu odpadních vod. Součástí stavby je rekonstrukce chodníků, veřejného osvětlení a nová dešťová kanalizace. Práce mají stát 46,4 milionu korun a hradí je krajský rozpočet.

Rychle jedoucí auta z kopce od humpolecké místní části Rozkoš do města by se mohla stát minulostí. V budoucnu je totiž zbrzdí nová okružní křižovatka. Ilustrační foto.
Opravy silnic v Humpolci trvají. Víme, co způsobilo zpoždění stavby

Navzdory rozsáhlé rekonstrukci nebude výrazně omezené dopravní napojení areálu domova pro seniory, soukromé školy ani výrobních a skladovacích areálů, které budou využívat cestu přes Kejžlici. Úplné znepřístupnění automobilovou dopravou se naopak v jednotlivých etapách dotkne několika rodinných domů.

„Tato dopravní omezení nás mrzí, ale není možné provést rekonstrukci jiným způsobem,“ sdělil místostarosta Humpolce Petr Machek. Práce by měly být kompletně hotové do konce října.

Opravy Lužické ulice začnou 6. března.Opravy Lužické ulice začnou 6. března.Zdroj: město Humpolec

Během stavby se budou moci bydlící s dotazy obracet na jejího zhotovitele. Bližší informace bude město poskytovat průhttps://g.denik.cz/27/f6/opravy-luzicke-ulice-si-na-cas-vynuti-uzavirku-v-humpolci.jpgběžně.