Do vlastní ordinace ve zdravotním středisku nastoupí prvního března doktorka Lenka Dvořáková. Neuroložka zatím podepsala smlouvu na 0,4 úvazku, což znamená, že ordinovat bude dva dny v týdnu.

Lenka Dvořáková z DTMedic Rynárec nastoupí jako neuroložka v Humpolci za lékařku Marcelu Švandovou. Město hledalo nového doktora od konce loňského roku. Do prvního kola výběrového řízení se nikdo nepřihlásil, až druhé kolo přineslo tři zájemce. Jak uvedla místostarostka Humpolce Lenka Bartáková (za ČSSD), výběrové řízení vyhrál neurolog Sergey Kusov. „Pan doktor mi ale později volal s tím, že Všeobecná zdravotní pojišťovna s ním neuzavře smlouvu," vysvětlila Bartáková, proč nakonec nastoupí neuroložka Lenka Dvořáková.

Ještě než lékařka začne ordinovat, město zajistí opravy její nové ordinace číslo 214, která se nachází v prvním patře zdravotního střediska. „Místnost je třeba vyklidit, vybílit a počítáme i s opravou podlahy," zmínila místostarostka s tím, že do budoucna by nová neuroložka mohla mít delší pracovní úvazek.

Dodala, že v nové ordinaci by prozatím měla působit jen Lenka Dvořáková. „Zatím nad dalším využitím této místnosti neuvažujeme," podotkla Lenka Bartáková.