Humpolec, který spadá do druhé kategorie od 10 001 do 25 000 obyvatel, kde se hlasuje o tři hřiště, se v posledních dnech držel na úspěšném třetím, ale i neúspěšném čtvrtém místě.

V pondělí 18. února mělo právě druhé největší město na Pelhřimovsku, které v tu dobu bylo na třetím místě, 31610 hlasů. Kyjov, umístěný na čtvrtém místě, měl ale o pouhých 452 hlasů méně a Prachatice, které jsou na druhém místě, mají naopak náskok jen o 287 hlasů.

Souboj ve druhé soutěžní kategorii bude tedy nejspíš až do poslední chvíle velice napínavý.

Jihlava, která patří do třetí kategorie od 25 001 do 100 000 obyvatel, byla v pondělí až na 14. místě a měla pouhých 186 hlasů s tím, že první města v této kategorii mají kolem 18 tisíc hlasů.

K hlasování v rámci Rákosníčkova hřiště motivuje veřejnost i humpolecká radnice. „Hlasujte pro Rákosníčkovo hřiště v Humpolci a získejte malou odměnu. Pro tři hlasující, kteří udělí hlas pro Rákosníčkovo hřiště v Humpolci, má Městský úřad Humpolec připravené malé dárkové balíčky. Po ukončení hlasování vybereme tři hlasující, kteří splnili podmínky, a zkontaktujeme je k převzetí zasloužené odměny,“ lákala veřejnost mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

Hlasovat mohou zájemci každý den až do 28. února 2019, a to na webových stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz a také na Facebooku Lidl Česká republika www.facebook.com/lidlcesko. Každý hlasující tak může denně poslat dva hlasy. „Abychom to udělali napínavé, v posledních třech dnech nebudeme již zveřejňovat průběžné výsledky. Půjde o velké finále projektu, který dělá radost nejen dětem,“ prozradila mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Na webových stránkách projektu mohou lidé sledovat průběžné výsledky hlasování, které jsou každý den pravidelně aktualizovány k 16. hodině. Zveřejňovány jsou výsledky získané do 23.59 hodin předchozího dne.

Kompletní a finální výsledky hlasování o deset hřišť s motivem oblíbené pohádkové postavy budou zveřejněny nejpozději do 10. března na webových stránkách projektu a Facebooku Lidl Česká republika.

Dětská hřiště staví Lidl již osm let. Za tu dobu vzniklo po celé republice 89 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě přes 133 milionů korun. Devadesáté hřiště (vybrané v hlasování už loni) bude postaveno letos na jaře na pražském Barrandově. Sté hřiště pak úspěšný projekt završí.

K aktivnímu hraní mohou děti na Rákosníčkově hřišti využít velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje klasický dětský domeček. Celé hřiště je oplocené a poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.