„Celkový počet návrhů byl asi osm nebo deset. Byli jsme ve spojení se Zdeňkem Škrabánkem, který se zajímá o historii města a shromažďuje tyto materiály,“ sdělila místostarostka Humpolce Lenka Bartáková, z jakých pramenů se při vytváření nového názvu čerpalo.

Nejnovější ulice nakonec nese jméno Jakuba Hrušky po významném humpoleckém starostovi. „Máme ulici Emericha Dítě, takže jsme chtěli pokračovat v tomto duchu významných osobností,“ přemítala Bartáková. Sestavené návrhy musely projít posudkem od komise školství, kultury a sportu. „Ten finální návrh byl pak vybrán v užším vedení města,“ dodala místostarostka Bartáková. Oficiálně název jednohlasně odhlasovalo ve středu 21. února i zastupitelstvo na svém zasedání. „Oficiálně název začal platit v podstatě už tímto usnesením,“ informovala Lenka Bartáková.

Mezi posledními kroky zbývá dořešit už pouze fyzické označení ulice. „Ještě to musíme zpracovat ve spolupráci s místním odborem a stavebním úřadem. Aby došlo k označení této ulice,“ nastínila další postup pojmenování Bartáková.

Jméno pro novou lokalitu se v Humpolci řešilo od druhé poloviny loňského roku. „Začali jsme to řešit na podzim, když skončily všechny přípravné práce základní technické vybavenosti lokality Blanická. Poté se začal řešit název ulice v této lokalitě,“ zavzpomínala Bartáková s tím, že hledání jména odstartovalo zhruba v říjnu.

V budoucnu by se nová ulice Jakuba Hrušky mohla pyšnit hned dvaceti sedmy rodinnými domy. V současné chvíli je ale v této lokalitě zatím prázdno. „Teď se prodávají pozemky na výstavbu rodinných domů,“ vysvětlila aktuální situaci v ulici Jakuba Hrušky Lenka Bartáková.

Naposledy se nový název ulice v Humpolci podle místostarostky schvaloval zhruba v roce 2010 a 2012. „Byla to právě ulice Emeericha Dítě a pak to byla ulice v lokalitě v Podhradu,“ dodala Bartáková.