ODS vyhrála volby v Humpolci po osmi letech. Před čtyřmi lety, kdy získala 21,47 procenta hlasů, musela akceptovat prvenství hnutí ANO (23,04 procenta) i druhé místo ČSSD (22,18 procenta). „Pocitů mám spoustu, převládá příjemné překvapení, které nám díky podpoře připravili voliči, jimž za to patří dík,“ reagoval lídr vítěze voleb v Humpolci Karel Kratochvíl. Současně připomněl, že ODS zůstala jedinou stranou, která obhájila pět mandátů, i to, že v nadcházejících povolebních jednáních bude usilovat o post starosty.

Se čtyřmi mandáty zasedne v novém zastupitelstvu hnutí ANO a nově sestavené sdružení HumpolecGo! „Jsme spokojeni, volební výsledek je pro nás úspěchem, zvlášť když si uvědomíme, že jsme úplně nové sdružení,“ okomentoval volební výsledek lídr HumpolecGo! Tomáš Voplakal.

Vzhledem k zisku má nováček voleb ambice stát se součástí nové humpolecké koalice a získat i post jednoho z místostarostů města.

U humpoleckých voličů propadla ČSSD, která bude mít místo dosavadních pěti jen dva zastupitele, když získala 11,49 procenta hlasů a skončila až pátá.

Tři zastupitele bude mít nadále KDU-ČSL a dva opět KSČM.

Jeden mandát získal STAN, další nováček voleb v Humpolci. Jediný mandát naopak neobhájila TOP 09 a do nového zastupitelstva se nedostala ani SPD.

Vítězná ODS oslavovala v sobotu večer v Pelhřimově.
Volby v Pelhřimově ovládla ODS před TOP 09. Minule vítězná ČSSD výrazně ztratila