Informoval o tom starosta města Jiří Kučera (ODS) na zářijovém zasedání humpoleckého zastupitelstva. Zprávu potvrdili i zástupci Kraje Vysočina.

„Důvodem jsou komplikace při majetkoprávním vypořádání, kvůli nimž se kraji nepodařilo zajistit vydání stavebního povolení," vysvětlil Ondřej Rázl z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Za účasti zástupců města také řešíme zajištění obslužnosti přilehlých provozoven v době rekonstrukce," doplnil Rázl s tím, že pokud hejtmanství získá stavební povolení, plánuje zahájit opravy úseku mezi nádražími na jaře.

Posunutí termínu oprav dělá vrásky na čele představitelům Humpolce. Zatímco kraj hradí a zařizuje opravy samotné vozovky, město má na starosti opravy chodníků a  veřejného osvětlení.

Částka, kterou město potřebuje na zaplacení prací, pak figuruje v městském rozpočtu. „Pro nás je důležité včas vědět, kdy se opravy uskuteční, protože musíme s penězi počítat. Brzy začneme připravovat rozpočet na příští rok," zmínil humpolecký starosta.

Podle Jiřího Kučery se hejtmanství s humpoleckou radnicí již dříve domluvilo na výhledové spolupráci při dalších opravách ulic v Humpolci. V hledáčku pro tento rok měla být právě rekonstrukce vozovky mezi nádražími. V příštím roce se mělo pokračovat na úseku od vlakového nádraží ke kolejím směrem na Hněvkovice a práce měly vypuknout také v ulicích Čejovské a Lužické.

Nyní kraj předpokládá, že rekonstrukci silnice v ulicích Čejovské a Lužické, včetně přestavby stávající křižovatky na křižovatku okružní, uskuteční až v přespříštím roce.

Cena za rekonstrukci zmíněných úseků bude známá až po skončení veřejných soutěží na zhotovitele prací. „Chtěli bychom se s krajem dohodnout ještě na vypracování studie stavby kruhové křižovatky u firmy Vodak," podotkl na závěr Kučera.