Vypůjčené peníze poputují na vybudování základ-ní technické vybavenosti 
v ulici Blanická, kde má vzniknout kolem třiceti nových parcel pro stavbu rodinných domů.

Jak uvedla místostarostka Humpolce Lenka Bartáková (za ČSSD), na radnici dorazily nabídky pěti bank.
„Nejvýhodnější podmínky nám předložila Česká spořitelna. Úroková sazba činí 0,27 procent a máme možnost kdykoliv zbylou částku doplatit, a to bez sankcí," zmínila Bartáková.

O tom, zda na přípravu nových stavebních parcel využít, či nevyužít úvěr, diskutovali zastupitelé města už koncem loňského roku. Tehdy všichni zvedli ruku pro úvěr. I v červnu hlasovali pro smlouvu jako jeden muž. Pro úvěr mluvil také fakt, že Humpolec má minimální dluhy.

Starosta města Jiří Kučera (ODS) v minulosti již několikrát podotkl, že prodej stavebních parcel považuje město za jednu z hlavních priorit. „V posledních letech jsme měli tři lokality pro rodinné domy, které jsou
už zaplněné," připomněl Kučera.

Vzápětí podotkl, že kromě lokality v ulici Blanická se rýsuje další možnost pro bydlení. Již dříve uvedl, že Humpolec má k dispozici soukromý projekt od architekta Jána Strculy na výstavbu zhruba sedmnácti typových pasivních domů, které by mohly stát na louce nad vlakovým nádražím. Ovšem jeho realizace by byla nad finanční možnosti města. „Našel se ale developer, který tento projekt koupil," informoval starosta.

Co se týče parcel v Blanické ulici, podle prvních zpráv by se rozloha každé 
z nich měla pohybovat kolem osmi set metrů čtverečních. Cena za pozemek se pak bude odvíjet podle nákladů, které město na přípravu parcel vynaloží.