Veřejnosti jej slavnostně představili přesně před týdnem ku příležitosti cyk-listické akce S kolem kolem Humpolce a už v pondělí si ho vypůjčili první nadšenci.

Jízda na dvojkole se nik-terak neliší od té na „normálním" bicyklu. „Dvoje šlapky jsou spojeny jedním řetězem,
a když jeden šlápne, tak se automaticky roztočí i druhé šlapky. A pokud si jeden cyklista chce trošku odpočinout, může šlapat jen ten druhý. Kdo umí jezdit na kole, nepotřebuje žádnou instruktáž," ujistila ředitelka humpoleckého infocentra Marcela Kubíčková.

Na otázku, proč pořídili právě dvojkolo, Kubíčková odpověděla, že svou roli sehrál vlastní zážitek. „Loni jsem cestovala za dcerou do Španělska, kde jsme si dvojkolo vypůjčily. Ze začátku jsme se bály každé zatáčky 
a každého obrubníku, ale velice rychle jsme si zvykly 
a jízdu jsme si opravdu užívaly," usmála se ředitelka.

Kolo pro dva může nejen na silnici, ale také na lesní a polní cesty. Zájemci si ho mohou zapůjčit na dvě hodiny (150 korun), na pět hodin (200 korun), nebo na celý den od 8 do 17 hodin (300 korun).

Výhody dvojkola jsou, že zaprvé jezdce donutí k pohodovému tempu, zadruhé si partneři můžou pohodlně sdělovat dojmy z jízdy a zatřetí je kolo lehké – váží 22 kilogramů a jsou na něj dva.