„Areál kamenického sokolského hřiště o rozloze zhruba osmi tisíc metrů čtverečních je ve vlastnictví právě ČOS. Město usiluje o převedení těchto pozemků do jeho vlastnictví. Jejich veškerou údržbu totiž zajišťuje a hradí," uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur. Jak dále řekl, již několikrát za posledních deset let se městu navíc naskytla příležitost požádat stát o modernizaci tohoto hřiště. „Nicméně jednou z podmínek pro získání dotace je doklad o vlastnictví pozemků. A ty naše nejsou," vysvětlil Pfaur.

Kuželkáři dojíždějí do Nové Bystřice

Táhlá jednání komplikují život tamním kuželkářům z TJ Slovan, kteří mají v areálu sokolského hřiště hernu se dvěma drahami. „Protože jsme postoupili do ligové soutěže, musíme hrát ligové domácí zápasy na čtyřdráze, takže dojíždíme do Nové Bystřice. V Kamenici nám ale stojí pěkná, nedávno zrekonstruovaná dvoudráhová kuželna, kterou můžeme využívat jen pro krajské soutěže nebo pro ligu dorostenců," objasnil předseda kamenických kuželkářů Milan Podhradský s tím, že tento fakt vadí také fanouškům, kteří na domácí zápasy rovněž dojíždějí.
Podhradský dále doplnil, že pokud by město pozemky odkoupilo, znamenalo by to pro kamenické kuželkáře opravdu hodně. „Stačilo by nám asi 150 až 200 metrů čtverečních pozemku vedle stávající kuželny, které bychom mohli využít. O zbytek pozemku ať se ale Sokol stará. Dosud to děláme my, protože chceme, aby to tady taky trošku vypadalo," dodal Milan Podhradský.

Pokud prý ČOS městu neprodá ani část pozemku, kameničtí kuželkáři budou hledat jiné místo pro realizaci čtyřdráhy, což by ale přineslo jak finanční, tak i další zbytečné komplikace.
„V roce 2009 se oddílu kuželek podařilo od ČOS odkoupit část pozemku, kde nyní stojí kuželna. Ostatní pozemky si ČOS ponechala ve svém vlastnictví. Nové jednání o jejich odkoupení začalo loni v lednu," zmínil Pfaur. Starosta vzápětí pokračoval s tím, že teprve v prosinci téhož roku ČOS upřesnila podmínky možného prodeje pozemků za odhadní cenu 190 tisíc korun. ČOS žádost projednala v srpnu 2014, kdy prodej pozemků městu nebyl schválen.

Odhad tržní ceny mají už na stole

„Setkání zástupců města a ČOS se uskutečnilo začátkem září. Navrhovaná odhadní cena ale nebyla pro ČOS přijatelná. Podle starostky je nízká, a tak v listopadu zadala zpracovat znalecký posudek na tržní cenu pozemku. A pokud prý město nebude s touto nabídkou souhlasit, ČOS prodá pozemek v aukci. O dalším postupu bude město s ČOS jednat letos v prosinci," uzavřel Ivan Pfaur. Ještě doplnil, že minulý týden se mu ozvala Jana Kobzová z majetko-správního odboru ČOS s tím, že znalecký posudek na tržní cenu pozemku je již hotový a činí osm set tisíc korun. Zároveň prý navrhla termín schůzky zástupců města se starostkou ČOS, a to na tento čtvrtek.

Deník se pokoušel několikrát telefonicky kontaktovat starostku ČOS Hanu Moučkovou s prosbou o vyjádření k postupu ČOS, ale neúspěšně. Podle slov její asistentky je starostka pracovně velice vytížená. Deník tedy zaslal své dotazy Haně Moučkové prostřednictvím e-mailu, nicméně do uzávěrky tohoto vydání žádná odpověď ze ČOS nedorazila.