Koupaliště

Výborný únik před vedrem nabízí koupaliště Žabák v Humpolci. Velký bazén je rozdělen na plaveckou část a relaxační zónu, kde si užijete širokou skluzavku, chrliče, boční masážní trysky, perličkovou masážní lavici a divokou řeku. Pro malé vodní dobrodruhy je tu dětské brouzdaliště se skluzavkou a atrakcí pumpou, kde se děti bezpečně vyřádí. Uvelebit se můžete na pobytové louce pod vzrostlými duby, které poskytují příjemný stín. K dispozici je i půjčovna slunečníků a lehátek. Najdete tu také stoly na stolní tenis, minigolf, kurty na beachvolejbal a tenis, skatepark a dětské hřiště. Po sportování a vodních radovánkách přijde vhod občerstvení v přilehlé restauraci Na Plovárně nebo v kiosku přímo v areálu koupaliště.

Lomy

Milovníci koupání v přírodě mohou vyrazit k lomu v Horní Cerekvi, který je vyhlášený nejen na Pelhřimovsku, ale po celé Vysočině. Lom je velký, uvelebit se můžete na pláži nebo na dalších místech po obvodu koupací plochy. Lidé z Kamenicka rádi vyrážejí do malého lomu Antonka, který také nabízí jedinečný zážitek.

Fotogalerie: VIDEO: Tyrkysová voda a božský klid. Podívejte se, jak krásný je v září ikonický lom u Kamenice


Zámek, klášter, muzeum

Úlevu před horkem poskytne také klášter v Želivu, kde je k dispozici několik prohlídkových tras, například se můžete podívat, jak kdysi vypadal v době fungovaní léčebny. Dopřát si můžete také pivo přímo z tamního pivovaru. Zavítat můžete také na zámek v Červené Řečici, který se návštěvníkům otevřel v loňském roce. Vypravit se můžete také do muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově nebo od městského muzea na zámcích v Žirovnici a v Kamenici nad Lipou.

Fotogalerie: VIDEO: Z ruiny lákadlo pro turisty. Všichni chtějí vidět zámek v Červené Řečici