Přesnou cenu, za kterou je město bude zájemcům nabízet,  ale chtějí zastupitelé teprve stanovit.

Parcely se připravují v části Kamenný vrch, která se nachází u pelhřimovské výpadovky,  vlevo ze směru od centra, za stávajícími bytovkami. Starosta Jaroslav Andrle zdůrazňuje, že jde o slunnou jižní lokalitu s ideální docházkovou vzdáleností do centra, do školy a školky.

„Nyní máme požádáno o tři stavební povolení, vyřízená by měla být zhruba koncem srpna," říká starosta, který věří, že rozpočtovanou cenu 15 milionů korun se při výběrovém řízení podaří snížit.

Celou částku uhradí město. Existuje sice možnost žádat stát o dotaci 50 tisíc na parcelu, ale v podmínkách je podle slov starosty šibeniční termín pro kolaudaci: tři roky.

Záloha poníží cenu

„Zvažujeme ovšem, že do financování inženýrských sítí zapojíme i budoucí vlastníky tím, že by složili nějakou zálohu, která by jim pak ponížila budoucí kupní cenu – v podstatě by nám na to půjčili," vysvětluje Andrle.

Parcely budou kromě sítí kompletně doplněné o osvětlení, chodníky a ulice. Pokud vše proběhne podle plánu, měly by být příští rok připraveny ke stavění domů.

Při přípravě projektu se hovořilo zhruba o ceně 300 až 350 korun, ale jak říká starosta, přesné podmínky ještě musí stanovit zastupitelé.
Zájem o parcely v šestém největším městě okresu, které má navíc ideální napojení na celostátní železniční síť, sice oproti loňskému podzimu trochu opadl, ale starosta věří, že po stanovení podmínek opět poroste.