O osudu důležitého dokumentu tak mohlo rozhodnout až dohadovací řízení bez přítomnosti veřejnosti. Nakonec ale opoziční zastupitel Miloslav Vystrčil (KSČM) požádal o zneplatnění prvního hlasování, a tak přišlo na řadu druhé. Při něm už padlo definitivní rozhodnutí 
a rozpočtové provizorium zastupitelé těsně schválili.

Hlasování předcházela velmi živá diskuse především 
o rekonstrukci křižovatky 
u polikliniky, jejíž součástí 
je i vybudování autobusových zastávek u dětského lékařského střediska. V provizorním rozpočtu se na tuto akci počítá se čtrnácti miliony korun. Změny se plánují mimo jiné i v návaznosti na zrušení současného autobusového nádraží, které vlastní firma ICOM transport, a na výstavbu nového dopravního terminálu v areálu této firmy.

Opoziční zastupitelka Alena Štěrbová (za ANO) navrhovala, aby se s touto investicí počkalo až na další rok. „Projekt není hotový, řeší se to narychlo a já si myslím, že tato akce by si zasloužila větší pozornost," argumentovala.

Proti odložení rekonstrukce se vyjádřil místostarosta města Květoslav Namyslo (za ČSSD). „Projekt opravy křižovatky ulic Masarykova 
a Hálkova připravujeme už od roku 2012. Nyní také na základě připomínek od pana Zajíčka, který potřebuje, aby mohl svůj obchod i po rekonstrukci bez problému zásobovat. Projekt upravujeme. Ale zásadní věci jsme již projednali i na veřejné besedě a nemyslím si, že by bylo nutné ještě něco důležitého řešit. Jestli opravu odložíme, tak se budou ozývat hlasy, že jde o problémové místo a my ho zase neřešíme," poznamenal starosta Namyslo.

Opoziční zastupitel Jiří Dalík (za ANO) dodal, že kvůli stěhování autobusového nádraží nabude zastávka u bývalých lahůdek na významu. „Myslím si, že proto by také měla mít odpovídající úroveň," zmínil Dalík.

Na Dalíkova slova reagoval starosta Jiří Kučera (ODS) 
s tím, že v tom případě by bylo nejlepší vyhlásit architektonickou soutěž. „To by se ale rekonstrukce zdržela ještě déle. Na druhou stranu, samotné čekárny můžeme ještě v budoucnu měnit," zdůraznil Kučera.

Namyslo ještě vysvětlil, že 
i když město nemá na opravu stavební povolení, může hned na začátku nového roku vyhlásit veřejnou soutěž na zhotovitele rekonstrukce.

Podle slov místostarosty Namysla totiž není vhodné vyhlašovat soutěž na firmu v létě, kdy by vysoutěžená cena mohla být vyšší.
Jak doplnil Jiří Kučera, pokud vše půjde podle plánů, práce na rekonstrukci křižovatky u polikliniky by se mohly uskutečnit od půlky června do konce prázdnin, kdy je provoz autobusů menší než během ostatních měsíců.

S projektem opravy nesouhlasí například Vladimír Daněk z Humpolce. „Starší lidé a děti budou u bývalých lahůdek čekat dobu na autobus, a to na mrazu a dešti, protože tam nebude vyhřívaná čekárna," upozorňoval Daněk.

Schválené rozpočtové provizorium Humpolce na příští rok obsahuje kromě opravy křižovatky ulic Masarykovy 
a Hálkovy (u polikliniky) také rekonstrukci prostranství na Zichpili, opravu silnice ve Vosmíkově ulici a také projekt na dešťovou kanalizaci 
v ulicích Emericha Dítěte, Mírova a Na Rybníčku.

Rozpočet města na rok 2016 budou zastupitelé schvalovat začátkem příštího roku.