O výstup na téměř pět tisíc vysokou horu v Alpách se Daniel Šimek původem z Humpolce pokusí letos v červenci. Na horu se vydá ještě s dalšími osmi hemofiliky. Výstupem chtějí podpořit mezinárodní projekt Save One Life. Cílem akce je pomáhat pacientům s poruchou srážlivosti krve v rozvojových zemích světa. „Vybrali mě jako zástupce Českého svazu hemofiliků, s nímž už delší dobu spolupracuji. Je to pro mě obrovská výzva, a i když hory nejsou můj největší koníček, nemohl jsem tuto nabídku odmítnout,“ komentoval Daniel Šimek.

Účast na expedici je ale podmíněná tím, že na ni student vybere čtyři tisíce eur. Peníze poté půjdou přímo k lidem s hemofilií na úhradu jejich léčby. „Naše cesta není dobrodružstvím několika šťastlivců. Je to projekt, který ovlivní životy lidí po celém světě. A já jsem moc rád, že mohu být jeho součástí,“ doplnil Daniel Šimek.

Byty a bydlení, ilustrační foto
Změna daně z nemovitosti na Pelhřimovsku: Deník zmapoval, kolik si lidé připlatí

On sám trpí poruchou srážlivosti krve od narození. Pochází z Humpolce, nyní žije v Praze, kde studuje čtvrtým rokem matematiku na Univerzitě Karlově. Zájemci mohou Daniela Šimka finančně podpořit zasláním peněz na účet Českého svazu hemofiliků, 2109200873/2700. Do zprávy je třeba napsat Mont Blanc. Lidé mohou příspěvky poslat i pomocí QR kódu.