VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Harfenistky posluchače potěšily, na opravy přibyly další koruny

Vyklantice – Přibližně dva tisíce dvě stě korun přibylo na účet spolku Historické Vyklantice díky jubilejnímu desátému benefičnímu koncertu na podporu oprav vyklantického barokního kostela svatého Jana Nepomuckého.

6.7.2017
SDÍLEJ:

Posluchači kostel svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích zcela zaplnili.Foto: Miroslav Šikýř

Koncert se uskutečnil v sobotu 1. července opět přímo v kostele a na programu bylo vystoupení unikátního rodinného harfového souboru Prah-a-harP kvarteta, v němž působí Hana Müllerová a její tři dcery Hedvika Mousa Bacha, Kamila Jouzová a Mariana Jouzová.

Kostel zaplnilo kolem stovky posluchačů, harfový koncert měl skvělý ohlas. „Líbezné tóny těchto ušlechtilých nástrojů byly umocněny půvabem harfenistek a také úžasnou akustikou mistrně vystavěného prostoru. Za jedinečný zážitek děkovali posluchači opakovaným potleskem ve stoje. Odměnou jim byl po ukončení koncertu zasvěcený výklad paní Hany Müllerové o harfě a způsobu hry na tento nástroj,“ zhodnotil uměleckou stránku koncertu Miroslav Šikýř, který se ve spolku Historické Vyklantice angažuje.

Díky červnovému koncertu se zase o něco přiblížil start prací, které jsou se záchranou vyklantického kostela spojené. Spolek plánuje opravu fasády nad oltářem, obnovu erbů a hlavně obnovu cenných fresek.

„Letos bychom chtěli začít dělat, na přípravách se pracuje už delší dobu,“ doplnil informaci další nadšenec ze spolku Historické Vyklantice Pavel Liška, který je iniciátorem opravy kostela svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích.

Díky deseti koncertům, jejichž historie sahá do závěru roku 2014, se spolku podařilo shromáždit zhruba 40 až 50 tisíc korun.

Členové spolku ale hledají i další zdroje financování, letos v červnu přibylo třicet tisíc díky dražbě májky. Celkově by opravy měly stát zhruba čtyři a půl milionů korun. „Musíme sehnat alespoň dva a půl milionů korun, abychom se do oprav mohli pustit,“ řekl už dříve Pavel Liška.

„Samozřejmě počítáme s dalšími koncerty. Zatím jsme pořádali tři do roka, na Vánoce, na Velikonoce a začátkem července, a z toho nechceme slevit,“ dodal Liška.

Autor: Jiří Jíra

6.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení