Už zítra se bude konat osmý ročník dýňování, který v letošním roce nese podtitul rozsviťme Pelhřimov. Veškeré dění započne v 15 hodin v sídle Hodiny H v Hrnčířské ulici v Pelhřimově.

Po dvou hodinách bude program pokračovat lampionovým průvodem v kostýmech. „Termín akce jsme po loňských zkušenostech záměrně posunuli po změně času. Podmínky na lampiony tak budou ideálnější," vysvětlila organizátorka akce Eva Havlíčková s tím, že všichni účastníci průvodu budou poté odměněni malou pozorností. V pátek 11. listopadu pak Rodinné centrum Krteček bude pořádat první ročník Halloweena na písku.

Program začne v 16 hodin na nezvyklém místě, a to v kryté hale pro plážové sporty v areálu Beachwell za základní školou Osvobození.

Masky jsou vítané, ale nejsou podmínkou. O zábavu se postará dětská skupina Čiperkové, kteří vystoupí v Pelhřimově vůbec poprvé.
Rodiče by měli při návštěvě haly dbát na správné obutí. „Hala bude vytápěná, písek však ne. Vhodné budou gumové boty či teplé ponožky" upozornila Kateřina Peštová, dobrovolnice rodinného centra.

Díky sponzorům je vstupné na neobvyklou akci dobrovolné.