A ani letos tomu není jinak. Deníkem oslovení majitelé 
a provozovatelé barů a restaurací potvrdili, že zájem 
o šampionát je zatím uspokojivý. Ten pravý nápor však čekají až tehdy, pokud Česko postoupí do čtvrtfinále.

„Začátek mistrovství je vždycky pomalejší. S postupy našich hokejistů se zájem fandů zvyšuje. Nyní k nám zápasy chodí sledovat skalní fanoušci a sportovci, kteří 
k nám pravidelně zajdou třeba na pivo. Jak já říkám, mají u nás už vysezená svoje místečka," podotkl s úsměvem majitel pelhřimovské restaurace U Vlasáků Dalibor Ryšánek. Dodal, že televize u nich běží neustále.

Roli hraje čas zápasu i soupeř

Obdobná situace panuje také v Sauna Music baru v Pelhřimově, kde mohou návštěvníci jednotlivá klání sledovat na plátnu v HD rozlišení.

„Když naši hokejisté hráli se Slováky, měli jsme úplně plno. Nedělní zápas se Švédy byl z hlediska návštěvnosti trošku slabší. Zájem lidí se odvíjí od toho, s kým náš tým hraje, ale například i od doby zápasu. Na večerní utkání přijde většinou více lidí než na odpolední nebo nedělní zápas," řekl majitel Sauna Music baru Ondřej Kampe.

Pravidelné sledování výkonů české reprezentace mají zajištěno i hokejoví fanoušci v Kamenici nad Lipou. 
V tamní restauraci U Nádraží mají možnost sledovat zápasy v televizi a na bowlingu na velkoplošné projekci, tedy kromě pondělí a úterý, kdy je zavřeno. „Na důležité zápasy otevíráme i v tyto dny, což se ale netýká základní skupiny," poznamenala Veronika Šedová z restaurace U Nádraží. Pokud český národní tým postoupí do semifinále, mají se návštěvníci barů a restaurací na co těšit. Například v pacovské restauraci Na Maštálkách by začali zápasy promítat na plátno.

„Naši hosté sledují zápasy zatím v televizi. Pokud se hokejistům bude dařit, nic nebrání tomu, abychom rozložili plátno. Navíc v případě pěkného počasí bychom promítali venku, kam se vejde až 150 lidí," nastínil situaci majitel pacovské restaurace Jan Dušek.

V restauracích a barech na Pelhřimovsku sledují výkony našich nejlepších hokejistů muži i ženy, ve věkovém rozmezí od dvaceti do sedmdesáti let.

„Vesměs se jedná o stále jedny a ty samé lidi. Mužů je pochopitelně o něco více než žen," dodal s úsměvem Jan Dušek.

Stylová obsluha 
v dresech a čepicích

Některé podniky připravují v případě postupu našich hokejistů už nyní pro své štamgasty takzvané bonusy. „Už teď při přenosech obsluhujeme v hokejových dresech a čepicích. Uvažujeme i o tom, že pokud postoupíme, tak při vydařeném zápase našich hráčů, přichystáme pro fanoušky speciální akci, například panáky zdarma," poznamenal Ondřej Kampe.

Servírky v pacovské restauraci Na Maštálkách mají zase od jednoho českého pivovaru speciální placky, které propagují Mistrovství světa v hokeji.  Zkrátka nepřijdou ani hosté v Kamenici nad Lipou.

„U nás probíhá akce na pivo od jednoho českého pivovaru, kdy může jednotlivec i parta dostat po deseti pivech speciální půllitr s mottem hokejového mistrovství 2014. Další akce probíhají podle mé euforie z vítězství, například panáky pro fanoušky zdarma," konstatovala Veronika Šedová.

„Počítáme, že vyvěsíme české vlajky. Nad bonusem navíc jsme zatím nepřemýšleli, ono to vždycky přijde tak nějak spontánně," uzavřel Dalibor Ryšánek.

Palce našim hokejistům můžete držet už ve středu, kdy odpoledne sehrají zápas s týmem Itálie.