Akce je součástí vzdělávacího programu, který se zaměřuje na zkoumání přírody a zlepšování životního prostředí a nese název GLOBE, tedy Global Learning and Observation to Benefit the Environment. „Právě GLOBE games je pro žáky z celé České republiky vyvrcholením jejich badatelského úsilí, které prezentují na žákovské konferenci,“ sdělila k akci v posledním vydání Radničních listů Michaela Černá, ze vzdělávacího centra TEREZA.

Zmíněné centrum ve spolupráci s Gymnáziem dr. Aleše Hrdličky v Humpolci GLOBE games pořádá. „Humpolec je pro takové setkání skvělým místem, vždyť je to rodiště věhlasného badatele dr. Aleše Hrdličky. Jsme hrdí, že letos můžeme uspořádat GLOBE Games právě tady,“ podotkla Kristýna Kaiser ze vzdělávacího centra TEREZA.

Do Humpolce se na akci chystají stovky žáků a studentů základních i středních škol nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. „Svou účast nám potvrdili přední čeští odborníci na meteorologii a výzkum vesmíru,“ informovala Kaiser.
Na dnešní den, tedy 31. května, je naplánované slavností zahájení, koulení obří zeměkoule městem nebo lampionový průvod.

Během dalších dnů se pak účastníci mohou těšit na workshopy s odborníky, terénní hru kolem hradu Orlík, ale i slavnostní ceremoniál a vyhlášení organizátorů GLOBE games pro rok 2019.