Alfou a omegou sportovní činnosti v této vesničce je fotbal. „Jedná se sice o oslavu založení sportovní organizace, ale v Petrovicích soutěžní činnost vyvíjeli jen fotbalisté," vysvětlil Josef Bloudek, předseda Tělovýchovné jednoty a poslední z aktivních zakládajících členů.

Slavnostní zahájení se uskuteční ve třináct hodin na tamním fotbalovém hřišti. O půl hodiny později se na trávníku proti sobě utkají týmy žáků ze Speřic a z Jiřic. V půl třetí se o vítězství „poperou" týmy starých gard z Petrovic a ze Speřic. Fotbalová utkání zakončí zápas týmu Vysočina Petrovice proti ženám FC Zbrojovka Brno, který začne v 17 hodin. Zasloužilí členové Tělovýchovné jednoty budou podle informací od Bloudka vyznamenáni pamětními plaketami a diplomy.

Odpoledne plné fotbalu doplní i doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na taneční skupinu Jelcinky, na ukázky modelů letadel, malé účastníky určitě potěší přítomnost dětského kolotoče a skákacího hradu, k poslechu a tanci zahraje hudební skupina Legenda.