Lepší dárek jim dát nemohli. V dohrávce zdolali poslední Žďár nad Sázavou a v sobotu si dokonce vyšlápli na lídra tabulky Litvínov.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 10:6

Domácí sice byli v utkání favoritem, ale v první třetině to nepotvrzovali ani trochu. Na nové palubovce základní školy Osvobození se hledali, hosté trestali chyby. Do vedení šli na konci 5. minuty, kdy se prosadil Tlustoš. Pak se na hřišti přiostřilo, šanci neproměnil Brychca a hosté opět trestali. Pokus o rychlou rozehrávku vystihl Karásek a Venkrbec kapituloval podruhé. Žďár se dostal na koně a ze sedla jej nevyhodilo ani snížení Pelhřimova, které ve 12. minutě obstaral Bína. Hosté navíc vzápětí kontrovali gólem a v 17. minutě vedli dokonce 4:1, když se prosadil Imramovský. Teprve na konci třetiny se začala karta obracet. V poslední minutě snížil krásnou střelou Kučera a čtyři vteřiny před odchodem do kabin cinkl o tyč Zrzavý.

Ve druhé části už hřiště ovládl domácí tým. Pelhřimov sice zpočátku pálil šance, ale pak si cestu k přesnému zakončení přece jen našel. Bínovi ve 33. minutě na veledůležitý gól nahrál Poduška. Ve 37. minutě pomohlo Jirků ke gólu stínění před brankou a poslední minuta třetiny dostala Pelhřimov do pohody definitivně. Kučera s Poduškou otočili rázně kormidlem dějin zápasu.

Spartak měl jasnou herní převahu, ale doplácel i nadále na hrubé chyby. Po jedné z nich hosté gólem Kaštánka zápas zdramatizovali, ale zkušený Poduška měl jiné přání. Jelikož dokončil hattrick, domácí v 51. minutě za stavu 8:5 směřovali k zisku všech bodů. Čtyři minuty před koncem sice hostující Kos snížil, ale Žďár tahal za kratší konec provazu. Přesto v závěru vyzkoušel hru bez brankáře. Na přehnanou ofenzívu doplatil, gólově ho potrestali Jirků a Bína.

„V důležitém utkání jsme zaspali první třetinu. Potom už se nám dařilo proměňovat brankové příležitosti, které jsme si vytvořili. Získali jsme cenné body," uvedl v hodnocení utkání kouč Pelhřimova Petr Zajíček. V táboře hostů naopak vládl smutek. „Odehráli jsme povedenou první třetinu. Ve druhé soupeř přitlačil, začal trestat individuální chyby. Byl mnohem více na balónku a nepouštěl nás nás do většího tlaku. Poslední dvacetiminutovka přinesla zlepšení, bohužel jsme nedokázali proměnit několik šancí. Soupeř našel vždy odpověď na naše branky, vyhrál zaslouženě," prohlásil asistent trenéra hostů Ondřej Dvořák.

Branky a nahrávky: 12. Bína (Beránek), 19. Kučera, 33. Bína (Poduška), 37. Jirků (Zrzavý), 40. Kučera (Poduška), 40. Poduška (Kos), 50. Poduška (Kučera), 51. Poduška (Kos), 60. Jirků, 60. Bína (Kos) – 5. Tlustoš (Melichar), 10. Karásek, 13. Kaštánek (Kos), 17. Imramovský (Melichar), 46. Kaštánek (Zerák), 56. Kos (Tlustoš). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:45. Třetiny: 2:4, 4:0, 4:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, L. Brychca ml., Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, L. Brychca st., T. Koten, Zrzavý, Beránek, Poduška.

PELHŘIMOV – LITVÍNOV 6:2

Hosté sice na Vysočinu dorazili v roli lídra tabulky, ale herně to dlouho nepotvrzovali. V první třetině se dopouštěli mnoha nepřesností. Na konci 8. minuty sáhl k nedovolenému zákroku Černý a Pelhřimov při přesilovce zahrál na hodně ofenzivní strunu. Jirků, Kos a Bína se sice neprosadili, ale spolupráce Kučery s Poduškou už změnu skóre přinesla. Jednobrankové vedení Spartaku po první třetině bylo paradoxně pro hosty úspěchem, protože domácí spálili moře šancí. Navíc v brance Litvínova doslova čaroval Hruška.

Ve 24. minutě nabídl Kučera hrubkou příležitost hostům, ale ta skončila protiútokem domácích. Jirků byl při brejku faulován a trestné střílení proměnil Poduška. Vzápětí se do listiny střelců zapsal i Kučera, ale zápas jednoznačný charakter nenabral. Kanonýr hostů Hulič sice za stavu 3:0 spálil velkou šanci, přesto se Litvínov dočkal. Ve 29. minutě se střelou pod břevno prosadil Běhavý. Zbytek druhé třetiny přinesl nápor Severočechů, který ale tupil skvělými zákroky brankář Venkrbec.

Pelhřimov v úvodu poslední dvacetiminutovky přečkal oslabení a Venkrbec si poradil se dvěma pokusy Huliče, což domácím dodalo odvahy. Výsledkem bylo skvělé počínání ve 49. minutě. Poduška sice trefil ještě tyč, ale důležitý čtvrtý gól obstaral Bína. S blížícím se koncem přibývalo tvrdých zákroků i šancí na obou stranách. Pelhřimov definitivně uklidnil svým druhým gólem Bína, takže zajímavá poslední minuta, která přinesla branky na obou stranách, už nic podstatného nezměnila.

„Tým podal velmi zodpovědný výkon, dobře jsme hlavně bránili. Dařilo se nám proměňovat šance a velkou naší oporou byl brankář Venkrbec," shrnul hlavní příčiny úspěchu kouč Petr Zajíček.

Branky a nahrávky: 10. Kučera (Poduška), 24. Poduška (TS), 25. Kučera (Poduška), 50. Bína (L. Brychca), 59. Bína (L. Brychca), 60. Beránek (Bína) – 39. Běhavý, 60. Mandelbaum (Běhavý). Rozhodčí: Furmánek a Šolc. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:46. Třetiny: 1:0, 2:1, 3:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, L. Brychca ml., Jirků, Bína, Fučík, Švrkala, Kučera, L. Brychca st., T. Koten, Zrzavý, Beránek, Poduška.

Ostatní výsledky: Znojmo – I. MVIL Ostrava, Žďár nad Sázavou – Vinohrady 8:6, Paskov – Brno 3:7, H. Brod – Kladno 7:6.