Zájem o erotický film Padesát odstínů šedi je velký, přitom filmoví kritici o něm píší jako o propadáku. Obrázek si ale musí udělat každý sám.
Jedno je však jisté. V našem regionu snímek láká, kina jsou takřka plná a diváci se mohou těšit na další představení, tentokrát v březnu.
„U nás jsme snímek hráli v premiéře ve čtvrtek 12. února. Během čtyř dní jej zhlédlo 794 diváků, což je hodně. Navíc nás další představení čekají dnes (v pondělí, pozn.redakce), kde jsou volné už jenom dvě řady a v úterý," přiblížil včera pro Deník vedoucí pelhřimovského kina Zdeněk Zieman.

Z 85 procent je kino obsazené ženami

Podle něj příběh plaché a křehké studentky Anastázie a záhadného a závratně bohatého byznysmena Christiana láká zhruba z 85 procent ženy. „Muži občas přijdou se ženami, ale jasně vedou ženy a dívky. Osobně mě zájem o tento film až tolik nepřekvapil, vlastně jsem s ním počítal, protože distributor podobný zájmem předpokládal, kniha byla velmi žádaná a v neposlední řadě hraje roli i zájem médií, která o filmu hojně informují," dodal Zdeněk Zieman s tím, že Padesát odstínů šedi budou moci diváci zhlédnout znovu 6., 7. a 8. března.

„Tím by měl snad být hlad diváků naplněn. Jinak mohu říci, že loni jsme měli nejnavštěvovanější pohádku Tři Bratři, kterou si i se školními představeními nenechalo ujít 1842 diváků. Myslím, že Padesát odstínů šedi na tom bude obdobně," uvedl vedoucí pelhřimovského kina.
S velkým diváckým zájmem o zhlédnutí filmu Padesát odstínů šedi počítal dopředu také Milan Žáček, vedoucí humpoleckého kina. Snímek se na tamním plátně objevil celkem pětkrát, a to ve čtvrtek, dvakrát v sobotu a dvakrát v neděli.

„Úplně vyprodáno nebylo, ale zájem byl velký, s čímž jsem vlastně počítal. Myslím, že se nám podařilo uspokojit všechny zájemce o tento snímek. Na jeden březnový víkend ještě plánuji dvě reprízy," zmínil Žáček. Ten dále uvedl, že ohlasy, které po skončení filmu od diváků pochytil, byly vesměs dobré, ale ne výjimečné. „V poslední době podobný úspěch zaznamenaly u nás v kině například filmy Fotograf nebo Hobit, které jsme také opakovali," zavzpomínal vedoucí humpoleckého kina.

I v Počátkách erotický film láká

Lidé z Počátek si na film musí počkat až do této soboty. Předprodej však zatím vypadá, podle Petry Přechové z tamního infocentra, také velmi dobře.

„Vstupenky má zatím zamluveno 115 lidí, což je zhruba polovina našeho sálu, protože ten má kapacitu 228. Ze zkušenosti mohu říci, že lidé jsou u nás zvyklí kupovat si lístky na místě," konstatovala Petra Přechová s tím, že v březnu by měli nasadit ještě jednu reprízu tohoto filmu.

O čem je film Padesát odstínů šedi

Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná „šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Zdroj: www.csfd.cz