Film režíruje dcera herečky Theodora Remundová a velká část snímku bude věnovaná právě jejímu rodišti. V Žirovnici totiž prožila velkou část dětství.

„V Žirovnici jsme natáčeli na jaře letošního roku. V současné době dotáčíme poslední obrazy a film poputuje do střižny, kde bude vznikat jeho finální podoba,“ popsala Alice Tabery z produkční společnosti Cinepoint, která za filmem s Ivou Janžurovou v hlavní roli stojí. Premiéra má být na jaře 2024.

Připomeňte si. Legendární scénka Ivy Janžurové s Felixem Holzmanem: 

Zdroj: Youtube

„Jednu projekci chceme slavnostně uvést právě v Žirovnici. Vše bude záležet na jednáních,“ sdělila Tabery. Starosta Žirovnice Radek Vopravil o tom, že se tvůrci filmu pohybovali na Žirovnicku, nic nevěděl. „To je pro mě novinka,“ reagoval starosta.

Kraj Vysočina podpořil vznik filmu. Na úterním jednání krajské rady schválil dotaci na snímek Janžurka ve výši 150 tisíc korun. Dokument vzniká v koprodukci s Českou televizí, kde se objeví během roku 2025.

Iva Janžurová se narodila 19. května 1941 v Žirovnici, vyrůstala ve vile v tamní Smetanově ulici. Narodila se do učitelské rodiny, absolvovala Pedagogické gymnázium v Českých Budějovicích a vystudovala pražské DAMU. Hrála v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Divadle na Vinohradech a v Národním divadle. Jejím celoživotním partnerem byl herec a režisér Stanislav Remunda, se kterým má dvě dcery Theodoru a Sabinu Remundovou.