Novinkou je i rozdělení do čtyř menších arén, kterým se přizpůsobí i styl hudby. Jsou to dechovková, folková, rocková a cykloaréna.

Jak uvedl ředitel pořádající agentury Dobrý den Miroslav Marek, cílem tohoto kroku je, aby si každý našel „to své".

Těžiště programu ovšem nadále zůstává na náměstí, kde už v pátek odstartuje například pokus o ujetí největší vzdálenosti s elektromobilem nebo pojídání největší cukrové vaty.

Extrémní výkony předvede například silák Ladislav Hanzel, který se chystá ohnout železnou kulatinu o vidle zapíchnuté do krku.

Děti si mohou v 17.40 hodin zazpívat Píseň pro Světlušku s Anetou Langerovou, jejíž koncert začíná už v 16.30. Před osmou hodinou se stane účastníkem rekordu i Pelhřimovský deník, konkrétně tento výtisk.

Sobotní maraton zahrnuje například skotské nošení padesátikilových kamenů na dálku, podcházení pětimetrových štaflí jednometrovými, nejdelší bublinu pod širým nebem, dřevosochaření motorovou pilou, rychlostní vytáčení medu a další desítky výkonů. Představí se i nejmenší funkční pálenice, chytání pivních tácků s otočkou či vrhání seker a hřebíků.

Výstupy rekordmanů v pátek na náměstí doprovodí Michal Tučný revival, Karel Gott revival a kvintet Christmas Brass Band. V sobotu zahraje Blue band a Jarda Hypochondr s Divnou partou, v 15 hodin Naďa Urbánková a večer kytarový virtuóz Jan Matěj Rak a Beatles revival Pangea.