A právě majitelé restauračních zařízení mají na čtvrtečníí večer, kdy naši borci sehrají na mistrovství světa čtvrtfinálový zápas s Finskem, už takřka plno. Někteří připravili i speciální akce.

„Fanoušci si u nás budou moci koupit za sníženou cenu kávový rum. U nás už je samozřejmostí, že obsluhujeme v dresech. Při sledování zápasů nechybí trumpety a řehtačky. Lidi hokej pohltil, což je vidět i na tom, že jsou u nás většinou potřeba rezervace," přiblížil majitel pelhřimovského Sauna music baru Ondřej Kampe s tím, že například na zápasy národního týmu se Švédskem, Lotyšskem či Kanadou měli v baru obsazeno do posledního místa.

„Myslím si, že je to částečně dáno i tím, že jsme loni koupili zbrusu novou projekci, která nabízí lepší obraz," dodal Kampe. V pacovské restauraci Na Maštálkách se rovněž fandí. Navíc tamní fanoušci mohou využít speciální promo akce. „Za pět vypitých piv získá host stírací los, na kterém může vyhrát některou z cen od plzeňského pivovaru. Pokud by naši hokejisté nedostali žádný gól, mohli by se návštěvníci těšit také na speciální akci," přiblížil majitel podniku Jan Dušek. Ten potvrdil, že i u nich je potřeba rezervace. „Pokud chtějí lidé dobře vidět, je dobré k nám zavolat a místa si dopředu zajistit," komentoval Jan Dušek.

I v pelhřimovském Music baru Sklep se schází sportovní příznivci. „Máme klasickou projekci. U nás to funguje jednoduše. Žádnou speciální akci si na hokejové zápasy nepřipravujeme, lidé jdou na pivo a při té příležitosti koukají i na hokej," nechal se slyšet majitel baru Sklep Filip Kampe.