Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvě pacovské základní školy mají jediné společné vedení

Pacov - Zřizovatelem speciální základní školy v Pacově už není kraj Vysočina. Od počátku roku přešlo zařízení pod město Pacov. Sloučila se tak pacovská základní škola na náměstí Svobody s již zmíněnou školou v ulici Španovského, která sídlí v sousední budově.

13.2.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Martin Šnajdr

„Kraj Vysočina se chce těchto zařízení zbavovat. Dohodli jsme se tedy, že škola přejde pod město Pacov, pouze ale za určitých podmínek,“ vysvětlil starosta Pacova Lukáš Vlček. Obě školy jsou tak nyní pod jedním vedením a zřizovatelem je město.

Převzetí základní školy pod svá křídla ale znamená také zvýšení provozních nákladů, které zatíží městskou pokladnu.

Kraj zaplatil téměř dva miliony

„Je víc zaměstnanců i žáků a to s sebou nese i dražší provoz. Jako kompenzaci jsme ale získali peníze od kraje Vysočina,“ doplnil Vlček.
Jedná se o jeden milion a devět set tisíc. Peníze budou mimo jiné použity i na stavební úpravy, které jsou plánované na letní měsíce tohoto roku.

Učitelé musejí na poradu jinam

Vyučuje se ve stávajících budovách jako dosud. Spojení dvou škol v jednu s sebou přineslo hlavně změny pro zaměstnance. Jediným ředitelem zůstal Josef Seidl, který působí ve vedení základní školy na náměstí.

„Pro samotné žáky z toho nic neplyne. Provoz zůstal stejný, pouze učitelé z druhé základní školy nyní přešli pod nás. Například na porady musí do budovy vedle. Výhodou ale je to, že obě školy sídlí vedle sebe, takže to nebyl takový problém,“ popsal Josef Seidl.

„Sjednotily se samozřejmě i studijní plány. Odbornou výuku dále zajišťují speciální pedagogové,“ dodal ředitel. Dětem ze speciální školy se tak dostane zvláštní výuky ale už pod hlavičkou běžné základní školy.

Ta je nyní rozložena dokonce do tří budov. První, druhá, třetí třída a také školní družina se nacházejí v budově v Nádražní ulici. Od čtvrté třídy pak děti navštěvují školu na náměstí, kde mají také svůj školní klub.

Počátkem nového roku se stala součástí školy i budova v ulici Španovského.

Autor: Petra Nováková

13.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení