V Žirovnici zůstal v čele města Milan Šmíd (ODS), tam se nově zvolení zastupitelé sešli už 25. října. Ke změně došlo na pozici místostarosty, neuvolněnou funkci zaujal Radek Vopravil z vítězného sdružení nezávislých kandidátů.

Od středečního večera mají jasno v Pacově. Podle očekávání zůstal v čele města Lukáš Vlček (Sdružení pro rozvoj a prosperitu) a místostarostou Tomáš Kocour ze stejného sdružení, která získalo ve volbách deset z patnácti mandátů. „K obměně došlo v pětičlenné radě města, nováčky jsou Jaroslav Praveček a Jitka Špačková,“ doplnil informace staronový starosta Lukáš Vlček. Radním zůstává Josef Průša z KDU-ČSL.

Rovněž ve středu se na ustavujícím zasedání sešli zastupitelé Černovic. Starostou zůstal Jan Brožek, lidovec, který vedl do voleb místní sdružení Hasiči pro Černovicko. „Novou místostarostkou je Václava Šenoltová, která kandidovala jako nestraník naopak za KDU-ČSL,“ informoval Jan Brožek.

Ilustrační foto
Do kostelů zamíří nastrojení myslivci

Po středě zůstává starostou Počátek Karel Štefl z vítězného sdružení SNK Počátky. Na radnici se v neuvolněné funkci vrací Marie Hrnčířová, nově bude místostarostkou rovněž ze SNK Počátky. „Vytvořili jsme koalici se starosty a nezávislými, za něž bude v radě Erik Dufek, a ČSSD,“ poznamenal k novému rozložení sil v Počátkách Karel Štefl.

Zavedená koalice povede v nadcházejících čtyřech letech Červenou Řečici. Starostkou zůstává Zdeňka Bečková (SNK ED), místostarostou Dušan Obranec (ODS). V pětičlenné radě bude mít tři lidi ve volbách vítězná ODS.

Změnu na radnici ohlásila po čtvrtečním zasedání Kamenice nad Lipou. Tam se stal nově starostou dosavadní místostarosta Jaromír Pařík, lídr vítězné kandidátky ČSSD. „Šlo o výsledek dohody při povolebních jednání,“ uvedl k novému rozdělení postů bývalý starosta Ivan Pfaur (SNK Kamenice – Vaše volba), který zůstává na radnici jako uvolněný místostarosta města.

Zámek v Kamenici nad Lipou
Obnova památek: Terasy budou hotové

Významné změny ve vedení města potvrdilo páteční ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva v Humpolci. Novým starostou se na základě povolebních jednání stal Karel Kratochvíl (ODS), nováčky jsou i místostarostové Alena Kukrechtová (ODS) a Vlastimil Brukner (KDU-ČSL).