V industriálním prostředí, které je veřejnosti běžně nepřístupné, na příchozí čekala zhruba dvacítka designérů. „Hledali jsme zejména produkty, které nejsou fádní a je z nich cítit, že jsou dělány s láskou. V neposlední řadě pro nás bylo důležité, aby si lidé mohli nějakou radost odnést s sebou domů, proto pro nás dalším kritériem byla i dostupnost,“ prozradila organizátorka festivalu Vendula Šimáčková, jak jednotlivé designéry vybírali.

Zájemci se mohli kochat krásnými šperky, dekami, květinovými čelenkami, košilemi či motýlky, hračkami, zajímavými dekoracemi do bytu nebo mimo jiní také ručně dělanými papíry.

Celým piknikovým dnem provázela malé i velké Michaela Tomešová. „Nejsem tu poprvé, už jsem tady kdysi moderovala francouzské trhy společně s Davidem Gránským, ale celkově k tomuto kraji mám vztah. Nedaleko od sud, v Nové Včelnici, má moje teta chatu, takže sem jezdím od dětství a mám tady k tomu velmi příznivý vztah. Je tady krásně. Hlavně miluju módu a navíc, když je v souladu s hudbou a dobrým jídlem, tak je to prostě to, co miluju a dokážu si to stoprocentně užít,“ pochvalovala si festival Michaela Tomešová.
Čtyři mladí studenti z Počátek, kteří festival pořádají, pozvali na Design piknik celkem sedm muzikantských seskupení.

Festivalové návštěvníky tak rozezpívali a roztančili Roman Tomeš, Aneta Langerová, Pensée, Circus Ponorka a kapely The Brownies, Perutě a Málem Králem.

Návštěvníky Design pikniku ovšem nečekali zážitky jen ze skvělé hudby, ale také z vynikajících a poctivých pokrmů. Na své si přišli milovníci sladkého i burgerů. Novinkou letošního ročníku byli také food blogeři. „Design piknik jsem navštívila poprvé a byla jsem příjemně překvapena. Prohlédla jsem si všechny stánky, z nichž mě nejvíce zaujaly ty s motýlky, dekami a recyklovanými sešity. Velice zdařilý byl i hudební program, který příjemně doplnil celý piknik. Protože jsem přijela v odpoledních hodinách, nezbylo příliš jídla na ochutnání. Vyzkoušela jsem ale výbornou domácí limonádu, čerstvou kávu nebo také víno,“ popsala své pocity z festivalu Simona Jelínková z Kamenice nad Lipou.

I samotní organizátoři byli s celým festivalem spokojeni. „Řekl bych, že nad tisíc návštěvníků tu na Design pikniku bylo. Teď jsme v takové euforii z toho, jak festival dopadl a že šlo všechno tak, jak mělo a že nám dokonce vyšlo i počasí,“ přemítal Jan Voharčík, organizátor festivalu.