„Zmíněné lukavecké družstvo bylo oceněno v rámci oborové kategorie ZAMĚSTNANOST & DRUŽSTEVNICTVÍ. Ocenění převzal předseda družstva Pavel Kříž z rukou náměstka ministryně průmyslu a obchodu Ivana Pilného,“ informoval Rodan Svoboda ze Svazu českých a moravských výrobních družstev.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, která každoročně vyhledává a oceňuje nejlepší české firmy dosahující v celonárodním měřítku mimořádných či pozoruhodných výsledků, se uskutečnilo v pátek 30. listopadu ve Španělském sále Pražského hradu za účasti politické reprezentace a významných hostů.

Česká výrobní družstva jsou v silné konkurenci nejlepších českých firem dlouhodobě úspěšná a potvrzují, že jsou moderními podniky a významnou součástí českého hospodářství. Pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius, která je vyhlašovatelem soutěže, i široký okruh vybraných odborníků na výrobních družstvech vyzdvihují a oceňují dynamiku, progresivitu a výborné ekonomické výsledky, s nimiž jsou družstva schopna konkurovat a uspět v České republice i na náročných zahraničních trzích.

DDL Lukavec patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele na Pelhřimovsku, dlouhodobě má přes 600 zaměstnanců a s dceřinými společnostmi více než 1000 zaměstnanců. Patří mezi významné firmy na českém a evropském trhu řeziva, hoblovaného zboží, deskových materiálů na bázi dřeva a nábytkových dílců.

Roční obrat závodu v Lukavci se pohybuje okolo 2 miliard korun, spolu s dceřinými společnostmi má obrat více než 3 miliardy korun. Přes 60 procent produkce družstva směřuje na export, a to do více než dvou desítek evropských zemí.